16 C
Panevėžys
Šeštadienis, 26 rugsėjo, 2020

Rinkimai 2020: socialdemokratai teigia siūlantys geriausiai subalansuotą programą

AutoriusPaulius Viluckas (bns)Fotobns
G. Paluckas.

Pirmuosiuose Seimo rinkimuose po partijos skilimo 2017-aisiais dalyvaujantys socialdemokratai sako rinkėjams siūlantys geriausiai subalansuotą programą iš visų partijų. Kaip vieną pagrindinių prioritetų socdemai įvardija proveržį kultūros srityje.

Partijos atstovai tvirtina rinkiminę programą rengę daugiau nei metus. Joje tarp pagrindinių siūlymų taip pat brėžiami tikslai užtikrinti sklandžią jungtį tarp kultūros ir švietimo, sumažinti vartojimo mokesčius ir daugiau dėmesio skirti sveikatingumo skatinimui.

BNS pristato visų rinkimų dalyvių programines nuostatas, paskelbtas visuomenei naujienų agentūros BNS ir Vyriausiosios rinkimų komisijos surengtame spaudos konferencijų cikle.

Pagrindinė socialdemokratų partijos žinia. „Aš tikrai nuoširdžiai manau, kad šita programa yra geriausiai subalansuota iš visų partijų. Mes vieninteliai šnekame ne tik apie tai, kaip pinigus leisime, bet ir drąsiai ir atvirai kalbame, kaip valstybė pinigus surinks mokesčių pavidalu. Tai yra unikalu pastaruoju metu, nes kalbėti apie mokesčius yra labai nepopuliaru ir daugelis partijų apsiriboja išlaidų skiltimi“, – sakė partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Šalies kultūra. G. Palucko teigimu, Lietuvoje yra nuvertinamas kultūros poveikis, šalis šioje srityje atsilieka nuo kitų Baltijos valstybių. Anot jo, kultūrai skiriamą bendrojo vidaus produkto (BVP) dalį per artimiausius ketverius metus reikėtų didinti iki 2 proc., kai dabar skiriama tik apie 1 proc.

Švietimo susitarimas. Partijos atstovai sako, kad jei po rinkimų pavyktų suformuoti centro-kairės koaliciją, vienas pagrindinių reikalavimų būtų Nacionalinis švietimo susitarimas, kuriame būtų numatyta sąlyga švietimo reikmėms skirti 6 proc. BVP. Be to, anot G. Palucko, reikia užtikrinti sklandžią jungtį tarp kultūros ir švietimo, ugdyti kūrybiškumą. „Švietimo sistema turi užtikrinti kūrybiškumo sklaidą“, – pabrėžė G. Paluckas.

Mokesčiai. Socdemai siūlo taikyti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą pagrindinėms maisto prekėms. Anot G. Palucko, paraleliai reikėtų didinti ekonomikos nestabdančius mokesčius, pavyzdžiui, nuosavybės mokestį. Jo teigimu, siūloma didinti juridinių asmenų pelno mokestį, paliekant lengvatas reinvestuojamam pelnui bei pelno dalinimuisi su darbuotojais. „Tai būtų sąžiningas verslo indėlis į mūsų gerovės valstybės pagrindus“, – sakė G. Paluckas.

Verslo agentūrų konsolidacija. Lietuvoje veikiančios verslo agentūros turi būti konsoliduotos į dvi – investicijų ir inovacijų agentūras, nes smulkios ir vidutinės įmonės dažnai susiduria su pertekline biurokratija, teigia socdemai.

Dėmesys sveikatai. Anot partijos atstovų, reikia keisti sveikatos priežiūros sampratą ir ją suprasti ne vien kaip jos taisymą priežiūros įstaigose, o pačios sveikatos tausojimą. „Tai reiškia, kad žmonių sveikata turi tapti horizontaliuoju tikslu“, – pabrėžė partijos lyderis.

Šešėlinis ministrų kabinetas ir siūlomas premjeras. Socdemų kandidatas į premjerus – G. Paluckas.

Rinkimų šūkis. „Gerbti, girdėti ir ginti kiekvieną“.

Tikisi gauti mandatų. Socialdemokratai rinkimuose tikisi laimėti daugiau mandatų nei 2016 metais. Tuomet parlamento rinkimuose partija gavo 17 mandatų.

G. Paluckui 2017 metais tapus partijos pirmininku, buvo nuspręsta, kad socialdemokratai trauksis iš koalicijos su valdančiaisiais „valstiečiais“. Sprendimu nepatenkinti partijos nariai, daugiausia – ilgamečiai ir įtakingi socdemai, įkūrė atskirą frakciją Seime ir pasiliko koalicijoje, o vėliau įkūrė ir savo partiją – Lietuvos socialdemokratų darbo partiją (LSDDP).

Atsinaujinę socdemai jau spėjo sudalyvauti 2019 metų savivaldos ir Europos Parlamento rinkimuose. Savivaldos rinkimuose partija užsitikrino daugiausiai – 15 – merų postų, nors ir prarado beveik 100 atstovų tarybose.

Socialdemokratų partija, „Vilmorus“ apklausos duomenimis, liepą buvo trečia populiariausia šalyje  – už ją ketino balsuoti 7,1 proc. apklaustųjų.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio vakarinės rinkimų apygardos kandidatai į Seimą fenotipologo M. Lučino akimis

confident-noyce

BALSUOK. Panevėžio vakarinė apygarda

confident-noyce

BALSUOK. Aukštaitijos rinkimų apygarda

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau