Rezultatyvumo rekordą pakartojęs „Lietkabelis“ neturėjo problemų su „Šiauliais“

JP / BNS nuotr.

Užtikrintą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) į savo sąskaitą įsirašė Panevėžio „Lietkabelio“ (20/11) klubas, kuris išvykoje 101:81 (28:23, 30:28, 31:16, 12:14) nugalėjo „Šiaulių“ (6/25) krepšininkus.

Šioje dvikovoje dėl nedidelės traumos „Lietkabeliui“ negalėjo padėti Stefanas Sinovecas bei Simas Jasaitis, kuris jau grįžta į rikiuotę. Pastaruosius tris susitikimus dėl rankos traumos praleidęs Jamaras Wilsonas jau pasirodė ant parketo.

Nuo dvikovos pradžios į priekį išsiveržė „Šiaulių“ komanda, kuri sužaidus beveik 6 minutes pirmavo 15:10. Greitai „Lietkabelis“ pasivijo varžovus – 17:17. Likus 67 sekundėms Kristupas Žemaitis išvedė šeimininkus į priekį (23:20), bet per likusį laiką panevėžiečiai pelnė 8 taškus be atsako, todėl po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 28:23.

BIC

Antrajame ketvirtyje Nenado Čanako auklėtiniai nemažino apsukų ir 12-ąją minutę pirmavo kartą įgijo dviženklį pranašumą – 36:25. 17-ąją minutę „Lietkabelio“ atotrūkis buvo pasiekęs 14 taškų (52:38), bet „Šiauliai“ stabilizavo situaciją ir po Setho Alleno įpusėjus mačui deficitas sumažėjo iki 7 taškų – 51:58.

Po didžiosios pertraukos prabėgus kiek daugiau nei minutei šiauliečiai dar labiau priartėjo (56:62), bet „Lietkabelis“ laimėjo atkarpą 9:0 ir atitrūko – 71:56. Likus rungtyniauti 3 minutes praraja tarp ekipų buvo pasiekusi jau 19 taškų (78:59), o netrukus – ir 22 taškus – 86:64. Toks skirtumas išliko ir sužaidus tris kėlinius – 89:67. Per paskutines dešimt žaidimo minučių didžiausia intriga buvo, kas pelnys 100-ąjį tašką. Tai padarė Saulius Kulvietis, o 4 minutes pasireikšti gavo ir jaunasis Mantas Rubštavičius.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 22 (4/8 tritaškiai, 5 rez. perd.), Ike‘as Iroegbu 20 (6 atk. kam., 28 naud. bal.), Mindaugas Kupšas 15 (6 atk. kam.), Jamaras Wilsonas 13 (6 rez. perd.), Donatas Tarolis 10 (10 atk. kam.), Saulius Kulvietis 9.

„Šiauliai“: Karolis Lukošiūnas 12, Sethas Allenas (8 rez. perd.), Ignas Vaitkus (1/6 tritaškiai, 5 atk. kam.) ir Evaldas Šaulys (3/7 tritaškiai, 5 atk. kam.) po 11, Kristupas Žemaitis (6 rez. perd.) ir Benas Griciūnas (7 atk. kam.) po 9.