Respublikos gatvės remontas papiktino panevėžiečius

Respublikos gatvės remontas papiktino panevėžiečius

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO, Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Įgyvendinat projektą „Laisvės aikštės ir jos prieigų kompleksinis sutvarkymas“, statybos darbai nuo birželio 17 dienos prasidėjo ir Respublikos gatvėje. Laikas nuo laiko šioje gatvėje netgi buvo uždaromas eismas, kad joje galėtų vykti remonto darbai.

Eismas laikinai buvo uždarytas Respublikos gatvės atkarpoje nuo Klaipėdos gatvės iki Vasario 16-osios ir Klaipėdos gatvės atkarpoje ties Panevėžio kolegija. Kartais draudžiamas ženklas įvažiuoti į Respublikos gatvę atsirasdavo ties J. Masiulio knygynu. Taip nebūdavo galima važiuoti gatve iki kino centro „Garsas“.

BIC

Be to, vyko darbai ir kitoje Respublikos gatvės dalyje – iki pat tilto per Nevėžio upę. Čia dirbo ne tik kelininkai, kurie „remiksavo“ gatvę, bet darbavosi ir bendrovės „Aukštaitijos vandenys“ samdyti rangovai – jie rekonstravo nuotekų ir vandentiekio tinklus.

Gyventojai skundėsi

Itin šiais lygiagrečiai vykstančiais darbais piktinosi įstaigų darbuotojai ir gyventojai, kurie gyvena ir turi įstaigas Respublikos gatvės atkarpoje nuo Klaipėdos gatvės iki kino centro „Garsas“.

Į redakciją paskambinęs panevėžietis Jonas, kurio įstaiga yra Respublikos g. 28 name, pasakojo, kad atvažiavęs į darbą, ne visada sėkmingai gali su automobiliu išvažiuoti – pastatytas ženklas neleidžia išvažiuoti.

„Ryte draudžiamo ženklo nėra, o po pietų jis pastatomas ir išvažiuoti negali. Jokių darbininkų, kurie dirba nesimato. Net negali paklausti, kada nuims ženklus ir galia bus išvažiuoti. Ir taip buvo ne vieną kartą. Tai gerai, kad nereikia į įstaigą vežti kokių krovinių. Manau, kad vykdant gatvės remonto darbus, ir, jeigu jie suplanuoti tai dienai, galima uždaryti gatvės atkarpą nuo pat ryto. Atvažiuoji ir pamatai, kad negali įvažiuoti, ieškai kitos vietos automobiliui pastatyti“, – aiškino vyras.

T. Jukna.

Darbai vyksta po žeme

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna atsiprašo panevėžiečių už trikdžius ir prašo pakentėti.

„Kitaip nebus. Respublikos gatvės remonto darbai vyks iki rugpjūčio 15 dienos. Todėl teks pakentėti. Kad darbininkų nesimato, nereiškia, jog jie nedirba. Kadangi nuotekų ir vandentiekio tinklai rekonstruojami betranšėjinėmis technologijomis, darbai atliekami po žeme ir, be to, keliose vietose. Koncentruoti darbų į vieną vietą neketinama, todėl vykstant minėtiems darbams Respublikos gatvės atkarpos neuždaromos. Tiesiog gatvės atkarpa uždaroma esant reikalui ir net vidurdienį“, – aiškino nemalonią situaciją T. Jukna.

Leidžia maksimaliai važiuoti

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus, panevėžiečiams teks pakentėti, kol bus baigti vandentiekio ir nuotekų tinklų rekonstravimo darbai.

„Rekonstrukcijas atliekančius darbuotojus reikia suprasti. Jie negali numatyti, kurią dieną, kurioje vietoje darbuosis ir, ar neatsitiks kokie nors nenumatyti atvejai. Sutarėme, kad visiškai uždaryti Respublikos gatvės negalima ir turime leisti automobiliams važiuoti gatve. Būtų daug blogiau, jei visiškai uždarytume gatvę ir niekas negalėtų įvažiuoti“, – kalbėjo valdininkas.

Klos trinkeles

Pasiteiravus, ar baigus nuotekų ir vandentiekio tinklų rekonstravimo darbus Respublikos gatvės atkarpoje nuo Klaipėdos gatvės iki kino centro „Garso“ ji bus „remiksuojama“, T. Jukna paaiškino:

„Ši gatvės dalis nebus „remiksuojama“. Pagal projektą, Elektros gatvėje ir minėtoje Respublikos gatvės dalyje bus klojamos trinkelėmis. Tačiau tai bus ne šiais metais, o gal kitąmet. Tuomet gatvės bus visiškai uždarytos ir, matyt, sulauksime iš panevėžiečių nemažai priekaištų.“

Vykdo projektą

Bendrovės „Aukštaitijos vandenys“ tinklalapyje skelbiama, kad įgyvendinamas projektas „Nuotekų ir vandentiekio tinklų rekonstravimas Panevėžio mieste“. Jį įgyvendina bendrovės „Aukštaitijos vandenys“ ir „Požeminės linijos“ iš Kauno.

Už beveik 2,7 mln. eurų bus rekonstruota apie 7,2 km nuotekų ir apie 7,8 km vandentiekio tinklų.

Dalis numatomų rekonstruoti nuotekų ir vandentiekio tinklų patenka į Panevėžio miesto nekilnojamųjų kultūros vertybių teritoriją, arba į Panevėžio miesto istorinę dalį. Nuotekų ir vandentiekio tinklai rekonstruojami betranšėjinėmis technologijomis.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.