Reorganizuotos Lietuvos probacijos tarnybos centras bus Panevėžyje

Teisingumo ministerijos siūlymui pradėti penkių probacijos tarnybų, įsikūrusių didžiuosiuose Lietuvos miestuose, reorganizaciją Vyriausybė pritarė dar praėjusių metų pabaigoje. Šiandien teisingumo ministrė Milda Vainiutė ir Kalėjimų departamento direktorius Robertas Krikštaponis po vizito Panevėžyje priėmė sprendimą, kad centralizuotos probacijos tarnybos centras bus steigiamas būtent šiame mieste.

Vyriausybei priėmus nutarimą dėl Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio apygardų probacijos tarnybų reorganizacijos klausimas dėl tinkamiausio regiono tokio centro steigimui buvo paliktas atviras. Pradėjus pertvarkas bus skelbiamas viešas konkursas Lietuvos probacijos tarnybos centro vadovo pareigoms, vyks personalo funkcijų perskirstymas. Vadovaujančių ir bendrąsias funkcijas atliekančių darbuotojų sumažės, tačiau bus didinamas tiesiogiai su nuteistaisiais dirbančiųjų skaičius. Planuojama, kad po pertvarkos trečdalis pareigūnų dirbs socialinį darbą, likusieji – kontroliuojamąjį (tiesiogiai su nuteistaisiais).

„Dėl pasikeitusio teisinio reguliavimo vien šiais metais asmenų, kuriems skiriama probacija, skaičius ženkliai padidėjo. Vertindami pasikeitusią situaciją kartu su Kalėjimų departamento vadovybe ieškome sprendimų, kaip šiuos procesus optimaliai suvaldyti,“ – sakė teisingumo ministrė M. Vainiutė. Nuo 2017 metų sausio probacijos tarnautojų darbo krūvis padidėjo 40 procentų, planuojama, kad jis stabilizuosis 2019 metų pabaigoje. Didžiąją dalį krūvio sudaro bylos už vairavimą išgėrus bei smurtą artimoje aplinkoje.

Panevėžio apygardoje susirinkę 12 savivaldybių pareigūnai išgirdo atsakymus į daugiausia nerimo keliančius klausimus. Nepaisant to, kad visi supranta, jog pertvarka reikalinga ir ateityje darbo sąlygos bus palankesnės, šiandien pareigūnai nerimauja dėl pareiginės algos koeficiento pokyčių pradėjus dirbti naujai įsteigtoje tarnyboje bei dėl statutinio pareigūno statuso perskirsčius funkcijas.

„Atlyginimai nemažės, o kai kurioms pareigybėms ir didės. Rimtai svarstoma galimybė skirti papildomų etatų suvienodinti dabar esančiam netolygiam pareigūnų darbo krūviui,“ – susitikime pareigūnus užtikrino R. Krikštaponis. Esami pareigūnai net ir pakeitus jų funkcijoms išsaugos statutinio pareigūno statusą, tačiau naujai priimami, atitinkamų funkcijų neatliekantys darbuotojai bus vertinami pagal tiesiogines pareigas.

Planuojama, kad probacijos tarnybų reorganizacija bus baigta rugpjūčio mėnesį.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kalėjimų departamentas rengiasi išleisti iki 16,8 mln. eurų probuojamų asmenų priežiūrai

erikas

Probacijos tarnyba ieško 40 darbuotojų

erikas

Teisingumo ministerija skelbs naują Probacijos tarnybos vadovo atranką

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau