19.7 C
Panevėžys
Pirmadienis, 24 birželio, 2024

Reorganizacijos pinklės sutrikdė Panevėžio priklausomybės ligų centro darbą

Nuo lapkričio 1 dienos Lietuvoje veikę atskiri penki priklausomybės ligų centrai (PLC), pradeda darbą kaip bendras Respublikinis priklausomybės ligų centras.

Į reorganizacijos pinkles pateko ir Panevėžio priklausomybės ligų centras. Kol kas panevėžiečiai, centro darbuotojai, reorganizacija nesidžiaugia. Jų nuomonė, ar pertvarka gydymo įstaigoje pasiteisins, paaiškės po pusmečio.

Džiaugsmo mažai

Panevėžio priklausomybės ligų centro laikinasis vadovas Darius Mačiulis naujienų portalui JP pasakojo, kad situacija dviprasmiška.

„Gydymo įstaigos personalas netrykšta džiaugsmu. Džiaugsmo, kol kas nejaučiame ir iš pacientų. Reorganizacija daug ką keis: paslaugų kainas, atlyginimus. Į registratūrą nuolat skambina pacientai ir klausinėja, ar išliks įstaigą, ar teiksime paslaugas. Be to, ir darbuotojų sumažėjo. Netekome šešių darbuotojų. Skaudžiausia, kad iš darbo išėjo net du psichiatrai. Surasti kitus psichiatrus – misija neįmanoma. Mes negalime konkuruoti su stambiomis gydymo įstaigomis“, – apibūdino reorganizacijos pasekmes D. Mačiulis ir sakė, kad darbuotojų išėjimai iš darbo skirtingi: vieni į pensiją, kiti dėl reorganizacijos.

Keisis paslaugos, įkainiai

Pasiteiravus, kaip bus su paslaugų kainomis ir pačiomis paslaugomis, laikinas centro vadovas D. Mačiulis neslėpė: „Šiai dienai paslaugų įkainiai dar nesikeitė. Tačiau jos turėtų keistis, nes keisis ir paslaugos. Norima suvienodinti teikiamų  paslaugų spektrą. Tas permainas koordinuoja Respublikinis priklausomybės ligų centras. Negaliu pasakyti, ar mūsų centras galės teikti tokias pačias paslaugas, kaip Klaipėdoje ar Kaune. Panevėžyje tam kol kas nėra sąlygų.“

Gydymo įstaigos vadovas D. Mačiulis sakė, kad šiuo metu stacionare yra 24 lovos. „Iki reorganizacijos jos visos buvo užimtos, bet dabar – užimta tik dalis lovų. Tai nereiškia, kad alkoholizmo problema išsisprendė. Tai reorganizacijos pasekmė. Beje, mūsų centre priklausomybes gydėsi ne tik panevėžiečiai, bet ir pacientai iš Ukmergės, Radviliškio“, – aiškino medikas.

Vilties nepraranda

Tačiau laikinasis Panevėžio priklausomybės ligų centro vadovas D. Mačiulis nepraranda vilties, kad po pusmečio situacija pasikeis. „Ateitis parodys, ar reorganizacija pasiteisins. Gyvename viltimi, o tie darbuotojai, kurie liko dirbti – dirba, nes tai jų darbas. Manau, kad ir pacientų srautas vėl bus toks pats, koks buvo prieš reorganizaciją“, – viltingai kalbėjo medikas ir teigė, kad reikia rasti šiek tiek optimizmo ir tęsti darbus toliau.

Užtikrins kokybę

PCL reorganizatoriai tvirtina, kad įvykdyta reorganizacija padės užtikrinti kokybiškesnių, įvairesnių paslaugų teikimą asmenims, vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas, sumažinti laukimo eiles, sudaryti galimybę gauti reikiamas paslaugas ne tik didžiųjų miestų, bet ir atokesnių rajonų gyventojams.

Laikinu Respublikinio PLC vadovu yra paskirtas ligšiolinis Vilniaus priklausomybės ligų centro vadovas Emilis Subata, kuris šias pareigas eis iki kitų metų vidurio, kol bus paskelbtas konkursas centro vadovo pareigoms užimti.

E. Subatos, kaip laikinai einančio PLC vadovo pareigas tikslas – organizuoti sklandžią PLC veiklą, užtikrinant kokybišką centrų veiklą visoje Lietuvoje. PLC reorganizacija pradėta įgyvendinti šių metų pradžioje, įgyvendinant Vyriausybės programos priemonių nuostatas.

[quote_box_center] Pinigai

2018 metais Respublikiniam priklausomybės ligų centrui numatomas 0,5 mln. eurų didesnis biudžetas, negu buvo skirtas 2017 metais. Darbo užmokesčiu fondas didėja beveik 400 tūkst. eurų.[/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Įspūdingoje Panevėžio vietoje duris atvėrė Priklausomybės ligų centras: statybų kaina – beveik 3,5 milijono eurų

confident-noyce

Panevėžyje atidaromas atnaujintas Respublikinio priklausomybės ligų centro filialas

confident-noyce

Panevėžyje priklausomybės ligas gydys naujose patalpose: pacientams – vaizdas į „Ekrano“ marias

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau