26.6 C
Panevėžys
Trečiadienis, 17 rugpjūčio, 2022

Rengiantis naujai pavardžių rašymo tvarkai paprastinamas įrašo apie tautybę keitimas

AutoriusBNS
FotoBNS

Parlamentarai ketvirtadienį planuoja priimti įstatymo pataisas, sudarysiančias galimybę lengviau dokumentuose pakeisti įrašą apie tautybę.

Pagal Ci­vi­li­nės būk­lės ak­tų re­gist­ra­vi­mo įsta­ty­mo pataisas, asmens pageidavimu įrašas dokumente apie tautybę galės būti pakeistas, papildytas arba, jeigu jo nėra, įrašytas. Asmuo galės pasirinkti vieno iš savo tėvų ar senelių tautybę.

„Šian­dien as­muo, no­rin­tis iš­brauk­ti sa­vo tau­ty­bę ar­ba no­rin­tis ją įra­šy­ti, ar­ba pa­si­rink­ti vie­no iš tė­vų, tu­ri ei­ti į teis­mą. Tai (projektas – BNS) su­da­ro ga­li­my­bę, kad įsta­ty­mo bū­du, ką no­riu ak­cen­tuo­ti, lei­džia­ma ­rin­ktis ar­ba tė­vų, ar­ba se­ne­lių tau­ty­bę, ne­ga­li­ma jos sub­jek­ty­viais po­žy­miais pa­grįs­ti“, – balandžio pradžioje pateikdama projektą Seimui sakė teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Anot jos, šias pataisas lėmė sau­sį pri­im­tas ir ge­gu­žę įsi­ga­lio­sian­tis As­mens var­do ir pa­var­dės ra­šy­mo do­ku­men­tuo­se įsta­ty­mas.

Jame numatyta, kad Lietuvos piliečio vardas ir pavardė asmens dokumentuose gali būti rašomi lotyniškos abėcėlės rašmenimis be diakritinių ženklų, jei asmuo yra ne lietuvių tautybės, taip jei jis pasirenka nelietuvišką sutuoktinio pavardę.

E. Dobrovolska yra sakiusi, kad norint dokumentuose pakeisti Lietuvos piliečio vardą ir pavardę į nelietuvišką formą, reikės prieš tai deklaruoti tautybę.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pavardes pasuose pasikeitė beveik 100 lenkų tautybės asmenų

confident-noyce

Dėl blankų trūkumo Migracijos departamentas ima riboti klientų srautą

confident-noyce

Trūkstant blankų Migracijos departamentas laikinai mažina išduodamų pasų skaičių

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau