-2.1 C
Panevėžys
Trečiadienis, 24 balandžio, 2024

Panevėžys keičia pavadinimą: įvažiuojančius į miestą pasitinka Latvijos prekybos centro reklama

Panevėžyje žaibišku greičiu dygsta Latvijos statybinių medžiagų ir buities prekių tinklo „Depo“ parduotuvė. Naujienų portalą JP pasiekė ne vieno panevėžiečio nuogąstavimas dėl naujo prekybos centro reklaminio stendo. „Ar tai normalu, kai kažkokios parduotuvės reklaminis ženklas yra keliskart didesnis ir užstoja pagrindinį miesto ženklą. Miesto svečiai, įvažiuojantys į Panevėžį dabar pamato ne Panevėžio miesto vardą, o „Depo“. Toks įspūdis, kad Panevėžys tapo Depo miesto“, – taip rašė JP skaitytoja panevėžietė Monika.

Ir iš tikrųjų, ne vieną panevėžietį suglumino naujojo prekybos centro reklama. Klaipėdos gatvės pabaigoje sparčiai kylanti statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvė reklamai išnaudojo visas galimybes. Reklaminį stendą sugebėjo pastatyti net kelis kartus didesnį už Panevėžio miesto stendą. Beje, kaimyninės valstybės verslininkai jokių įstatymų nepažeidė. Leidimą tokiai reklamai davė Panevėžio miesto savivaldybės valdininkai.

Kai kurie Panevėžio miesto tarybos nariai bei architektai pripažįsta – taip neturi būti, tačiau, ką daryti – neaišku. Kol kas tik skėsčiojama rankomis.

Klaipėdos g. „Depo“ parduotuvės statybų rangovas Latvijos „Velve“ kompanija. Statybos darbų pabaiga numatoma 2017 metų pabaigoje. „Depo“ parduotuvę projektavo MB „Lipskio architektūros studija“.

Reikia rasti kompromisą

„Tokia situacija rodo, jog miestas neturi architekto, dizainerio bei dailininko. Tai yra vieša reklama, kuri – reguliuojama. Tačiau turbūt nėra specialistų, kuriems tai rūpėtų. Niekada nebuvau prieš verslą, tačiau reikia surasti kompromisą“, – teigė Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narė Gema Umbrasienė.

„Niekada nebuvau prieš verslą, tačiau reikia surasti kompromisą“, – teigė G. Umbrasienė.

Esame stiprus verslo ir pramonės miestas

Tuo tarpu Tarybos narys Daumantas Simėnas mano, kad „Depo“ atėjimas į Panevėžio miestą įrodo tai, kad esame stiprus verslo ir pramonės miestas, sugebantis susitvarkyti su milžiniškomis investicijomis, tad nevertėtų pykti, kad „Depo“ ženklas matomas iš toliau, nei miesto, o imtis atsinaujinimo veiksmų.

„Manau, pasitempti turėtų miestas. Reikia atnaujinti Panevėžio ženklą taip, kad parduotuvės jo negalėtų užgožti. Dabartinis miesto ženklas – pakankamai senas ir neišvaizdus. Tad tai užduotis miesto rinkodaros grupei. Tuo tarpu, matomas nuo aplinkkelio „Depo“ ženklas, kuria didmiesčio įvaizdį“, – savo nuomone dalinosi D. Simėnas.

D. Simėnas mano, kad „Depo“ atėjimas į Panevėžio miestą įrodo tai, kad esame stiprus verslo ir pramonės miestas, sugebantis susitvarkyti su milžiniškomis investicijomis.

Projektas buvo pateiktas

Kaip naujienų portalui JP teigė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė, Latvijos statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvių tinklas „Depo“, prieš statant tokį reklaminį ženklą, savivaldybei pateikė projektą ir planą, atsakingi asmenys buvo supažindinti su situacija.

„Taip, mums nepatiko tokia milžiniška reklama ir supratome, jog ji užgoš miesto ženklą, tačiau buvo paaiškinta, kad tai yra šios parduotuvės standartiniai reklaminiai ženklai, kurie nustatyti ir nekeičiami“, – pasakojo D. Gasiūnienė.

Kaip naujienų portalui JP teigė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė, Latvijos statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvių tinklas „Depo“, prieš statant tokį reklaminį ženklą, savivaldybei pateikė projektą ir planą, atsakingi asmenys buvo supažindinti su situacija.

Kokia išeitis?

Kadangi „Depo“ reklamos projektui pritarta, tad vienintelė išeitis – pakelti Panevėžio miesto ženklą, kad jį sugebėtų pastebėti pravažiuojantys automobiliai.

„Pirmiausia, svarbu ir tai, kad šiuo metu Panevėžio miesto ženklas stovi visiškai ne prie Panevėžio ribos, ji seniai pasikeitusi. Tad, keičiant jau pasenusį ženklą, naująjį galėtume kelti į jam skirtą vietą“, – pasakojo D. Gasiūnienė.

Vyriausioji architektė taip pat nuogąstauja, kad projektui reikia lėšų, tačiau nežinia, ar jų įmanoma gauti.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Panevėžio statybos trestas“ už daugiau nei 156 mln. eurų statys radioaktyviųjų atliekų atliekyną

confident-noyce

A. Avulis: nežinau kaip pastatyti Nacionalinį stadioną už mažesnę kainą

confident-noyce

Panevėžyje pradėti didžiausio regione futbolo maniežo statybos darbai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau