Reitingai: Panevėžio mokyklos išskirtos dėl gerų rezultatų ir geros atmosferos

Reitingai: Panevėžio mokyklos išskirtos dėl gerų rezultatų ir geros atmosferos

BNS / JP nuotr.

Panevėžio K. Paltaroko gimnazija.

Žurnalo „Reitingai“ skelbiamuose dalykiniuose universitetų ir kolegijų vertinimų pirmauja Vilniaus universitetas ir Vilniaus kolegija.

Įvertinus darbdavių apklausas, gaunamus atlyginimus ir kitus veiksnius, Vilniaus universitetas yra pirmas 29-iose vertintose bakalaurų rengimo studijų kryptyse. Toliau tarp universitetų – Kauno technologijos universitetas (pirmas 12-oje studijų krypčių), Vilniaus Gedimino technikos universitetas – aštuoniose bei Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Klaipėdos universitetas, pirmaujantys penkiose studijų kryptyse.

Toliau reitinge rikiuojasi Vytauto Didžiojo universitetas, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Aleksandro Stulginskio universitetas ir Vilniaus dailės akademija. Gen. J. Žemaičio Lietuvos karo akademija ir Lietuvos sporto universitetas pirmauja vienoje kryptyje.

BIC

Tarp kolegijų Vilniaus kolegija yra pirma 17-oje, Kauno kolegija – 14-oje vertintų profesinio bakalauro rengimo studijų krypčių. Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija pirma yra keturiose, Kauno technikos kolegija, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos valstybinė kolegija – dviejose vertintose studijų kryptyse. Dar penkios kolegijos pirmauja vienoje kryptyje.

Pagal magistrų studijų vertinimą, pirmas yra Vilniaus universitetas, toliau –  Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Kauno technologijos universitetas.

Geriausi moksleivių rezultatai – didmiesčiuose

Pagal šių metų valstybinių brandos egzaminų rezultatus, geriausi moksleivių pasiekimai buvo Vilniaus, Kauno miestuose bei Klaipėdos rajone. Toliau pagal rezultatus – Palanga, Kėdainiai, Marijampolė, Klaipėdos miestas, Šiauliai, Druskininkai ir Mažeikiai.

Įvertinus valstybinių brandos egzaminų rezultatus, paaiškėjo, kad lietuvių kalbos egzaminus geriausiai laikė Vilniaus licėjaus, LSMU gimnazijos bei Vilniaus jėzuitų gimnazijos abiturientai. Anglų kalbos – Vilniaus licėjaus, KTU gimnazijos bei Vilniaus jėzuitų gimnazijos moksleiviai. Istorijos egzaminus geriausiai laikė Vilniaus licėjaus, KTU gimnazijos ir Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijos moksleiviai, Matematikos – Vilniaus licėjaus ir Klaipėdos licėjaus moksleiviai.

Fiziką geriausiai laikė Alytaus rajono Simno, LSMU gimnazijos ir Vilniaus krikščionių gimnazijos moksleiviai, chemijos – Klaipėdos H. Zudermano, Vilniaus V. Sirokomlės gimnazijos ir Klaipėdos licėjaus moksleiviai, Biologijos – Vilniaus licėjaus, KTU gimnazijos, Vilniaus jėzuitų gimnazijos moksleiviai.

Reitingo sudarytojai pastebi, kad nuo 45 proc. iki pusės visų šalies mokyklų mokinių metinių trimestrų pažymiai visiškai nekoreliuoja su jų valstybinių brandos egzaminų pažymiais.

Reitinguose taip pat įvertintos mokyklos, kurios ne tik pasiekia gerų rezultatų, bet ir garantuoja gerą atmosferą. Reitingų sudarytojų teigimu, tokių mokyklų iš 1,2 tūkst. tėra 21: dauguma šalies mokyklų arba geba pasiekti puikių akademinių rezultatų, arba tik išsiskiria gera atmosfera.

Abu dalykus suderinti sugeba Vilniaus Š. Aleichemo ORT gimnazija, Vilniaus Gabijos gimnazija, Kauno B. Brazdžionio mokykla, LSMU gimnazija, Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazija, Panevėžio K. Paltaroko gimnazija, Platelių gimnazija ir Neringos gimnazija.

Modelis

AMES

Basakojis

Mano namukas

Musės salto

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.