Rašyti Nacionalinį diktantą kviečiami ir panevėžiečiai

Rašyti Nacionalinį diktantą kviečiami ir panevėžiečiai

JP, BNS / DELFI nuotr.

Visi lietuvių kalbos puoselėtojais ir bendraminčiai kviečiami dalyvauti 10-ajame Nacionalinio diktanto rašymo konkurse ir pasitikrinti lietuvių kalbos žinias. „Konkurso organizatoriai siekia skatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba“, – teigia Nacionalinio diktanto vertinimo komisijos pirmininkė, Vilniaus „Žemynos“ gimnazijos Humanitarinio ir socialinio ugdymo skyriaus vedėja, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Aldona Šventickienė. To paties siekia ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

„Tikimės, kad įmonių ir organizacijų atstovai, aukštųjų mokyklų studentai, moksleiviai paragins vieni kitus susiburti ir rašyto diktantą savo darbo ir mokslo vietose“, – pranešime žiniasklaida sako Nacionalinio diktanto vertinimo komisijos pirmininkė Aldona Šventickienė.

Pilietinės minties instituto organizuojamas Nacionalinis diktantas prasidės penktadienį, 10 val., jis bus transliuojamas per Lietuvos radiją.

BIC

Tradiciškai diktantą bus galima rašyti bibliotekose, savivaldybių salėse. Užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir galės rašyti joms patogiu laiku šeštadienį, vasario 25 -ąją.

Panevėžiečiai diktantą galės rašyti Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34).

Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 8 tūkst. žmonių.

Apie Nacionalinį diktantą:

diktanto tekstai rengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija;

dalyviai varžysis raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo ir raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose;

ant lapo, kuriame rašomas diktantas, privalu užrašyti savo vardą, pavardę, mokyklą (jei esate moksleivis) ar įmonę (jei dalyvaujate kaip įmonės atstovas), adresą, telefoną ir el. pašto adresą;

asmenys, dalyvausiantys diktanto finale, apie tai bus informuoti asmeniškai;

Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai;

diktanto tekstas bus skelbiamas vasario 27 d. interneto svetainėse www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt; finalas vyks antrą balandžio savaitgalį; finalą tiesiogiai transliuos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos Kultūros kanalas;

norinčius rašyti diktantą Nacionalinėje bibliotekoje prašome pasižymėti renginio „Facebook“ paskyroje.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.