Rasta apyrankė atvedė į teismo suolą: panevėžietė advokatė kaltės nepripažįsta

Rasta apyrankė atvedė į teismo suolą: panevėžietė advokatė kaltės nepripažįsta

Jurgita KASPERAVIČIŪTĖ (TV3.LT) / TV3 nuotr.

Teisiamoji advokatė Z. Aksionova.

O būna ir taip, kad į teisiamųjų suolą sėda net ir tie, kurie turi ginti už įstatymų ribų atsidūrusius žmones. Panevėžyje nuosprendį išgirdo ilgametė antrinės teisinės pagalbos advokatė, teismuose paprastai ginanti socialiai nuskriaustus žmones. Advokatė į teisiamųjų suolą sėdo dėl parduotuvėje rastos ir priglaustos auksinės apyrankės.

62-ejų metų panevėžietę advokatę Zinaidą Aksionovą į kitą barikadų pusę tėškė istorija dėl pasisavintos auksinės grandinėlės parduotuvėje. Ilgametė antrinės teisinės pagalbos gynėja, civilinėse bylose daugiausiai gynusi socialiai remtinus žmones, pati atsidūrė teisiamųjų suole ir kaltinimai dabar rimti – už vagystę.

„Aš radau tą daiktą ir turiu būti išteisinta. Už rastą daiktą nebaudžiama“, – tikina kaltinama advokatė Zinaida Aksionova.

BIC

Teisme advokatė ginasi, kad brangų papuošalą ji tiesiog rado ant grindų.

„Radau pamestą, mėtėsi ant žemės ir viskas. Tai nebuvo, sakykim, piniginė ar ką randi, matosi pagal tapatybės kortelę, kokio žmogaus tai daiktas pamestas, ir atiduodi. Čia šeimininkas nežinomas, todėl radinys“, – sako Z. Aksionova.

Versija neįtikinama

„Vagystė šioje byloje slapta. Tai ir neturėjo būti aplinkybių, kad tiesiogiai nusegė. Daiktą pasisavino slapta. O kad rado, tai čia kaltinamosios versija“, – sako prokurorė Rima Matulionienė.

Dėmė dėl vagystės ant advokatės mantijos krito maždaug prieš metus. Bylos duomenimis, teisininkė, apsipirkinėdama viename prekybos centre, prie kasos pastebėjo nukritusią grandinėlę ir, neatsispyrusi svetimam papuošalui, jį tyliai priglaudė.

„Bet kurio vertingo daikto radimas viešoje vietoje, kada yra galimybė daiktą identifikuoti ar išsiaiškinti, kieno tai pamestas. Kiekvienas asmuo turėtų elgtis kitaip, negu elgėsi Zinaida Aksionova“, – sako R. Matulionienė.

Pasigedo apyrankės

Nukentėjusia pripažinta kasininkė teisme pasakojo, kad auksinės grandinėlės ant rankos ji pasigedo dar tą pačią dieną. Skubiai uždariusi kasą moteris nuskubėjo tiesiai į apsaugą. Peržiūrėjus vaizdo stebėjimo kamerų įrašą paaiškėjo, kad grandinėlę pasisavino pirkėja. Vaizdo įraše aiškiai matyti, kaip pastebėtą papuošalą advokatė pasiima.

„Gerai, kai yra vaizdo stebėjimo kameros ir pasižiūrėjo, pamatė, kitaip būtų ir neradusi. Taigi ji nieko nesakė, kodėl ji dirbo, galėjo pasakyti, ieškoti. Dabar sau ramiai dirbo“, – teigia kaltinamoji.

„Teismas akcentavo, kad Zinaida Aksionova šioje situacijoje slapta paėmė šitą daiktą, nukreipdama prekybos centro darbuotojos dėmesį, koja primindama. Paskui tinkamu momentu paėmė. Tai rodo, kad elgėsi taip, kad niekas nepamatytų“, – sako R. Matulionienė.

Kaltinimų nepripažįsta

Pardavėja iškart kreipėsi į policiją, kuri grandinėlės vagilę nesunkiai nustatė, mat pirkėja už prekes atsiskaitė banko mokėjimo kortele. Pričiupta advokatė ne tik grąžino radinį teisėtai savininkei, bet ir suskubo taikytis.

Tačiau po kurio laiko ilgametė teisininkė persigalvojo ir pati kreipėsi į teismą, kad būtų išteisinta. Neva ji suabejojusi, ar rastas papuošalas iš tiesų buvo vertingas.

„Visiškai kvailai, žinokit, kiek žmonių randa ir niekas jų nebaudžia. Pasakiau, kad radau ir nieko nepadariau. Čia yra radinys“, – tikina Z. Aksionova.

Deja, 14 metų advokatės praktika besiverčianti Zinaida Aksionova teisme išgirdo ne tai, ko tikėjosi.

Teismas moterį pripažino kalta ir vagilei skyrė beveik 2 000 eurų baudą. Toks sprendimas skaudžiai atsilieps ir teisininkės karjerai – už tyčinį nusikaltimą pripažinta teisininkė turėtų būti šalinama iš advokatūros.

Po nuosprendžio iš salės paskubomis išbėgusi panevėžietė šūktelėjo, kad šį sprendimą apskųs.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.