Ramygalos miesto šventę papuošė ir senosios tradicijos, ir naujos idėjos

Ramygalos miesto šventę papuošė ir senosios tradicijos, ir naujos idėjos

Loreta KUBILIŪNIENĖ, Audronė PALIONIENĖ / Organizatorių nuotr.

Ramygala įspūdingai paminėjo 649-ąjį gimtadienį. Šventė tradiciškai prasidėjo Teatro diena. Žiūrovams pasiūlyta pažiūrėti keturis spektaklius. Vaikučiai įdėmiai sekė Liūdynės kultūros centro (rež. Miglė Miknevčiūtė) ir Rokiškio rajono Bajorų lėlių teatro „Čiž“ (rež. Nijolė Čirūnienė) spektaklius, patarinėjo pelėms, jaudinosi dėl šuns likimo. O koks džiaugsmas buvo, kai „Čiž“ režisierė Nijolė Čirūnienė pasiūlė patiems išbandyti lėles.

Suaugusiems Rokiškio rajono Bajorų kultūros centro teatro kolektyvas „Šnekutis“ parodė spektaklį „Pupos, arba pabezdėk po jazminais“, o Kalvarijos kultūros centro Jungėnų teatras – spektaklį „Meilė su pipirais“ (rež. Reimundas Tyras). Puikus oras, atrakcijos, improvizuota kavinė, parodos, fotosesijos, plačios šypsenos tapo įžanga į šventės didžiąją dieną.

BIC

Joninių išvakarėse Ramygaloje vyko unikalus tradicinis Ožkų festivalis, kasmet sulaukiantis didžiulio susidomėjimo. Ožka nuo seno šiame kažkada pelkėtame krašte buvo naudingas ir mylimas gyvūnas. Nereikli, prieraiši, meili, o kartais užsispyrusi – taip savo augintines pristatė į paradą atvedę dalyviai.

Pretendentų į karūną šiemet buvo devyni: aštuonios ožkelės ir vienas ožiukas. Visi buvo išmoningai papuošti ir žaismingai pristatyti teatralizuotoje muzikinėje programoje, kurioje dalyvavo Panevėžio rajono ir miesto mėgėjų meno kolektyvai.

Karalius savo užsispyrusią, besiožiuojančią dukrą nusprendė išleisti už to jaunikio, kurio atsiųsta ožka ir šokių kraitis jam labiausiai patiks. Karalius rinkosi ožką ar ožiuką, o princesė – vyrą pagal portretą.

Rūmų damos stebėjo ir karaliui patarinėjo, o finale visi dalyviai buvo gausiai, karališkai apdovanoti rėmėjų dovanomis bei tituluoti nominacijomis: protingiausia, stilingiausia, mis foto, mis publika, muzikaliausia, drąsiausias, talentingiausia, linksmiausia, o gražiausiai uždėta karūna, sukurta ramygalietės tautodailininkės Danutės Ulienės.

Ši karūna atiteko viešniai iš Kėdainių rajono Aristavos ožkelei Ambrozijai. Ją į šventę atlydėjo Sandra Budreikaitė-Imenavičienė.

Moteris padainavo romansą, kurį sakė dainuojanti savo ožkelei, kad ši duotų dieviškai skanų pieną, iš jo pagamintą sūrį atvežė paragaut ir karaliui. Ožkelės bei jos šeimininkės žavesys pakerėjo ir publiką, ir karališkąją svitą.

Rengdami Ožkų paradą Ramygalos kultūros centro darbuotojai kūrė ne tik meninę programą, bet ir unikalius meno kūrinius, kuriais puošėsi dalyviai: popieriaus raižinių perukus, keraminius papuošalus: sages ir pakabukus su ožkų atvaizdais. O keramikių Stanislavos Šlevaitės ir Loretos Kubiliūnienės sukurtų ožkelių-suvenyrų galėjo įsigyti ir žiūrovai.

Ožkų paradui pasibaigus iki pat vidurnakčio šurmuliavo Joninių šventė, kurioje veikė amatų ir pramogų kiemeliai, prekybininkų mugė, vyko koncertas su popmuzikos atlikėjais Gintare Rankelyte, Titu ir Benu, Renata ir Deiviu Norvilais, Virginijumi Kazlausku ir Keralain (jiedu atliko karaliaus ir princesės vaidmenis), ugnies šou programos atlikėjais.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.