Ramygalos kultūros centre pristatytas istorinis dienoraštis

Ramygalos kultūros centre pristatytas istorinis dienoraštis

0

Ramygalos kultūros centre buvo pristatyta knyga „…pergyventų jausmų atogarsis“. Šiame leidinyje publikuojamas partizano Albino Bilinkevičiaus-Balčio dienoraštis, laiškų ir eilėraščių faksimilės.

Tai autentiškas liudijimas apie tuometinio gyvenimo žiaurumus, už Lietuvos laisvę kovojusių ir nužudytų Vyčio apygardos partizanų vadų ir eilinių partizanų buitį ir būtį, nuotaikas, begalinę meilę Tėvynei.

Ramygaliečiams šis istorinis dienoraštis labai aktualus, nes pasakojama būtent apie Vadoklių-Ramygalos krašto įvykius, šio  krašto žmones. Lietuvos genocido centro ir rezistencijos tyrimo centro darbuotojai Ramygalos gimnazijos muziejuje pamatę autentiško dienoraščio kopijas, susidomėjo šiuo radiniu. Muziejininkė Irena Zubauskienė, teigė jas gavusi iš mokytojos Eugenijos Naulickienės, o ši – iš Zofijos Burokienės, kuri išsaugojo minėtą dienoraštį ir jis buvo perduotas knygos sudarytojui Vaclovui Slyvinskui.

BIC

Knygos autorius ir iš Vilniaus atvykusios  viešnios (Lietuvos genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotojos), liko sužavėti mūsų meno mėgėjų talentingumu ir organizatorių išradingumu, nes niekur kitur knyga nebuvo taip jaudinančiai pristatyta.

Sukurtas „gyvas“ vaizdas sujaudino visus žiūrovus. Antrojoje renginio dalyje Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūte pristatė centro veiklą ir parodą ,,Ir jie mokėjo linksmintis‘‘. Knygos sudarytojas Vaclovas Slivinskas papasakojo kaip atsirado dienoraštis, pagal scenoje sukurtus vaizdus komentavo istorijas, na o Ramygalos gimnazijos muziejininkė Irena Zubauskienė pateikė naujų dokumentų ir nemažai klausimų svečiams.

Sujaudintas renginio, klubo „Žarčių liepsnelės‘‘ pirmininkas Vincas Šidlauskas pasidalino su žiūrovais pamąstymais ir nuostabiomis eilėmis.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.