19 C
Panevėžys
Sekmadienis, 16 gegužės, 2021

Ramygalos gimnazija švenčia šimtmečio jubiliejų

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio fone savo šimto metų gimtadienį švenčia Ramygalos gimnazija. Šiandien mokyklos slenkstį mina ne tik dabartiniai gimnazistai, bet ir buvę mokiniai, darbuotojai, mokytojai bei vadovai.

Ramygalos gimnazijos bendruomenė jubiliejinę šventę pradėjo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje šventomis mišiomis. Taip pat šiandien vyks iškilmingas minėjimas, furšetas, šventinis Liudo Mikalausko ir Vytauto Lukošiaus koncertas, svečiai bus vaišinami šimtmečio tortu.

Vakare, 17 valandą, Ramygalos kultūros centre vyks Igorio Berino ir grupės „Huge Soul“ koncertas, diskoteka gimnazistams ir jų draugams, 18 valandą skambės gyva muzika ir šokiai buvusiems gimnazistams aktų salėje, o 22 valandą gimnazijos kieme dangų nušvies šimtmečio fejerverkas.

Bene svarbiausiu ir šilčiausiu įvykiu taps šiandien gimnazijoje oficialiai atidaromas 1951 metais baigusio Ramygalos vidurinę mokyklą mokinio, žymaus lietuvių literatūros tyrinėtojo, kritiko, Vilniaus pedagoginio universiteto profesoriaus, Pasaulio lituanistų bendrijos pirmininko, Nacionalinės premijos laureato Alberto Zalatoriaus vardinis kabinetas. Profesoriaus šeima gimnazijai padovanojo visą jo biblioteką su visais jo rankų pagamintais baldais – knygų lentynomis.

„Tai ypatinga ir unikali dovana. Ne dažnai žymių kraštiečių artimieji mokyklai dovanoja svarbias istorines relikvijas“, – džiaugėsi Ramygalos gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas.

Olimpinė svajonė

Su šūkiu „Mums svarbus kiekvienas“ Ramygalos gimnazijos bendruomenė į šventę sukvietė gausų būrį svečių: Panevėžio rajono savivaldybės merą Povilą Žagunį, Seimo narius, politikus, verslininkus, draugus, buvusius ir esamus mokinius, darbuotojus, pedagogus, emigrantus ir kitus. Su šiltais atsiminimais į jubiliejų turėtų atvykti ir buvęs mokyklos mokinys bei mokytojas, inžinierius elektrikas, technologijos mokslų daktaras, profesorius Stanislovas Masiokas, taip pat buvę mokyklos auklėtiniai, verslininkas Tomas Juška, Lietuvos stiklininkų asociacijos prezidentas Adolfas Siurbis bei kiti žymūs gimnazijos atstovai.

Šventėje taip pat turėtų dalyvauti ir garsaus kraštiečio Antano Mikėno, Ramygalos gimnazijos mokinio ir mokytojo, Lietuvos sportinio ėjimo rekordininko ir čempiono, duktė Eglė Mikėnaitė-Juodeikienė. 1956 metais Melburno olimpinėse žaidynėse A. Mikėnas tapo pirmuoju lietuviu, iškovojusiu olimpinį medalį individualioje sporto šakoje. Tuomet 32 metų lietuvį 20 km distancijoje pralenkė tik SSRS atletas Leonidas Spirinas. Sportiniu ėjimu A. Mikėnas susidomėjo būdamas jau 27-erių, jis dvylika kartų tapo Lietuvos čempionu ir triskart Sovietų Sąjungos rekordininku. A. Mikėnas yra pasakęs, kad norint tapti čempionu, reikia turėti olimpinę svajonę.

Jubiliejuje laukiama ir monografijos „Ramygala“ vyriausioji redaktorė ir sudarytoja Gražina Navalinskienė. Išleista knyga dedikuota Lietuvos valstybės atkūrimo bei Ramygalos gimnazijos šimtmečiams, Ramygalos miesto 650 metų jubiliejui, kuris bus minimas 2020-aisiais.

Žvilgsnis į praeitį

Dabartinis gimnazijos direktorius A. Adašiūnas sako, kad mokyklos jubiliejus – puiki proga akimirkai stabtelėti, susimąstyti, pasidžiaugti mažais ir dideliais pasiekimais.

Ramygaloje, kaip ir visoje Lietuvoje, pirmoji mokykla buvo įkurta prie bažnyčios. Tiksli įkūrimo data neužfiksuota, tačiau žinoma, kad 1781 m. jau veikė parapinė mokykla. Joje mokėsi 5 bajoraičiai ir 4 miestelėnai, o 1918 m. lapkričio 2 d. laikoma oficialia Ramygalos „Saulės“ progimnazijos įkūrimo data.

1930 m., dirbant gamtos, fizikos ir chemijos mokytojui Jonui Aleknai, Ramygalos progimnazijoje įkurtas pirmasis kraštotyros muziejus. Jame sukaupta gausi senovinių pinigų kolekcija, daug spaudos draudimo laikais išleistų knygų. Po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Ramygalos vidurinės mokyklos 70-mečio ir 80-mečio švenčių muziejaus ekspozicijos ženkliai pasipildė vertingomis knygomis, nuotraukomis bei dokumentais.

2003 m. atidarytas memorialinis mokytojų Onos ir Jono Ruzų kambarys. 2004 m. pabaigoje įrengta moderni muziejaus ekspozicijų salė ir netrukus,  2005-aisiais, Ramygalos gimnazijos krašto istorijos muziejus paminėjo 75-metį. Šiuo metu jame sukaupta daugiau kaip 16 tūkstančių eksponatų. Surinkta gausi įvairių kalendorių kolekcija. Gausią surinktų eksponatų kolekciją lankytojams pristato ir apie Ramygalą bei ramygaliečius pasakoja mokytoja Irena Zubauskienė.

Be to, gimnazija per ilgą laiką užaugino ir savo tradicijas: rengia „Palėpės teatro“, dainuojamosios poezijos festivalius, netradicinio ugdymo dienas, Kaziuko kermošių. Viena iš gražiausių Ramygalos gimnazijos tradicijų – kalėdinių instaliacijų konkursas. Nuo 1918 metų kas dešimtmetį lapkričio mėnesį į gimnaziją sukviečiama visa mokyklos bendruomenė. „Švenčių metu pasitikriname, kiek išaugome, ir lyg dėlionę iš prisiminimų, dainų ir posmų sudėliojame gimnazijos praeitį, dabartį ir ateitį“, – sako Ramygalos gimnazijos bendruomenė. Šiuo metu čia mokosi 352 mokiniai ir dirba 44 pedagogai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Finale Ramygalos gimnazijos salės futbolo komandai pritrūko sėkmės

erikas

Jaunieji Panevėžio rajono kūrėjai savo pasakas išvydo knygoje

erikas

Ramygalos gimnazijos moksleiviams – FK „Panevėžys“ futbolininkų pamokos

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau