18 C
Panevėžys
Šeštadienis, 19 rugsėjo, 2020

Ramygaloje pristatyta S. Skrebio fotografijų paroda „Šventė šventėje“

AutoriusLoreta KUBILIŪNIENĖFotoORGANIZATORIŲ
S. Skrebys.

Ramygaloje pristatyta Stasio Skrebio fotografijų paroda „Šventė šventėje“, kurioje užfiksuotos įvairių Panevėžio rajono švenčių akimirkos.

Stasys Skrebys pažįstamas daugeliui Panevėžio rajono ir miesto gyventojų. Su fotoaparatu jį galima išvysti beveik visuose didesniuose įvykiuose. Nors nevadina savęs fotomenininku, dar paauglystėje fotoaparatą paėmęs į rankas, taip jo ir nepaleido iki šiol. Pirmąjį fotoaparatą Stasiui įdavė tėtis, o vėliau, kai fotografavimas buvo tapęs ir kasdiene duona, mama davė pinigų jau tobulesniam. Neatsitiktinai šią parodą Stasys Skrebys ir paskyrė savo tėveliams.

Ir parodos pristatymas buvo netradicinis. Sukurti muzikinį foną Stasys paprašė savo draugo Valentino Rapšio. Valentinas atsivežė ir kompaniją – visą Miežiškių kultūros centro kapelą. Jų atliekami kūriniai labai tiko prie šventiškai margos parodos ir dar kartą sukūrė šventę šventėje.

Autorių sveikino Kazimiero Paltaroko gimnazijos kapelionas kunigas Tomas Paliukėnas, šios gimnazijos direktorė Gražina Gailiūnienė ir kolegos, draugai ir giminės, sūnus su šeima. Panevėžio rajono mero pavaduotojas Antanas Pocius, perduodamas linkėjimus nuo mero Povilo Žagunio, įteikė menišką kaklaraištį, juokaudamas, kad dabar visi fotografai, bet ne kiekvienam duota fotografuoti taip, kaip Stasiui. Sveikinimo žodžius tarė ir LR Seimo narės Guodos Burokienės patarėja Vaida Pečeliūnaitė, ir Panevėžio miesto Vietos veiklos grupės pirmininkė Sandra Jakštienė. Istorijos, palinkėjimai vyniojosi nuo vieno prie kito, kaip siūlų kamuolys, susukdamos ir praeities prisiminimus, ir ateities planus.

Labai simboliška, kad parodoje dalyvavo ir Stasio Skrebio mokytojas Juozas Bartulis, kuris ne tik mokė matematikos, bet ir skatino jauną vaikinuką fotografuoti. Stasys pasakojo, kad jam labai patiko mokytojo turėtas motociklas „Java“, po kelerių metų ir pats panašų įsigijo. Bet patiko turbūt ne tik motociklas, nes Stasys pats tapo mokytoju, o fotografija taip ir ėjo kartu per gyvenimą. Šioje parodoje susitiko trys kartos – Stasys, jo mokytojas ir mokinys (fotografijos konkursų laureatas Dominykas Masiulis).

Švelniai „mūsų Stasiukas“ autorių vadino iš skirtingų vietovių susirinkę sveikintojai. Ramygalos seniūnaitė, ūkininkė Salvina Kievinienė dėkodama įteikė ne tik puokštę iš savo ūkio, bet ir pačios keptą moliūgų keksą. Gražius žodžius tarė Ramygalos-Garuckų bendruomenės pirmininkė Rasa Marozienė. Tiltagalių kultūros centro meno vadovė Jovita Barolienė, kuri ir buvo šios parodos įkvėpėja, prilygino Stasį Skrebį saulėgrąžai arba geltonai spalvai. Parodą pristatė Ramygalos kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė, o kultūros centro parodų kuratorė Stanislava Šlevaitė padovanojo savo pačios kurtą skulptūrėlę, fotografo prototipą, sėdintį ant fotoaparato. Visą laiką ramiai šone sėdėjo autoriaus žmona Bronytė, tyliai įsiterpdama ir patikslindama įvykius. Jau vėliau išsiaiškinome, kad ji pati, užmačiusi nuostabų vaizdą, kviečia Stasį jo įamžinti. Bronislava sakė, kad ir be prierašo atpažįsta vyro darbus.

Autoriaus žodis: „Man švenčių fotografavimas – tai šventė šventėje. Ypatingas jausmas medžioti momentus, kai žmogus nepastebi esąs fotografuojamas, kai matau, jog jis pilnas jausmų, kažką išgyvena, akys švyti nuostaba, o veide – nesuvaidintas džiugesys. Šventes ir smagu fotografuoti, ir nelengva, nes turi suskubti sugauti momentą blykstės greičiu. Tai malonus kūrybinis virpulys. Labai panašų išgyvenu ir pristatydamas šią parodą – ji man tarsi jausmų dėlionė iš veidų, kuriuose atsispindėjo šventė, ir kuri buvo drauge su manimi.“

Paroda Ramygalos kultūros centre veiks iki rugsėjo 24 dienos. Vėliau keliaus į Panevėžio rajono Liūdynės kultūros centro Dembavos padalinį. Kviečiame apsilankyti.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Veislininkystės parodoje Panevėžio rajone – beveik 500 eksponatų

confident-noyce

Panevėžyje atidaryta paroda „Markas Maruličius – Europos humanistas“

confident-noyce

Pristatys augintinius, dalysis patirtimi

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau