Visą savaitgalį Ramygaloje vyksta miesto šventė. Ji prasidėjo jau penktadienio vakarą, tačiau šiandien, šeštadienį, didžioji ir iškilmingoji diena, kuomet buvo renkama gražiausia Panevėžio rajono ožka. Beje, ir be gražuolių ožkų rinkimų, ramygaliečius ir miestelio svečius visą šeštadienio pavakarę džiugina įvairūs renginiai, koncertai.
Trylikti gražuolių rinkimai
Šiemet Ramygalai sukanka 652 metai, o gražiausia ožka renkama jau tryliktą kartą. Pirmą kartą „Ožkų paradas“ įvyko dar 2010-aisiais, kai Ramygaloje plevėsavo Lietuvos kultūros sostinės vėliava.
Šie rinkimai pusantro tūkstančio gyventojų turinčioje Ramygaloje – rimta šventė ir kasmet pritraukia būrius smalsuolių. Jeigu prieš trylika metų ožka nebuvo stebuklas, tai dabar miesto vaikui jau gal ir yra. Tai praėjusių metų šventėje sakė renginio organizatorė Ramygalos kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė.
Na, o šiemet Ramygalos kultūros centro direktorė džiaugėsi, kad kasmet į konkursą sugrįžta tie patys dalyviai, kuriems tai irgi tapo tradicija.
„Šį kartą gražiausių rinkimuose varžėsi šešios ožkos. Jos, beje, turi tris savininkus, nes kiekvienas konkurse pristatė po dvi ožkeles. Dalyviai yra iš Ramygalos, Uliūnų ir Bistrampolio dvaro“, – kalbėjo L. Kubiliūnienė.
Naujienų portalas JP primena, kad praėjusių metų gražiausia ožka pripažinta Bistrampolio dvaro gražuolė Ferinta.
Na, o šiais metais gražiausia ožka išrinkta gražuolė Kola. Jos šeimininkė Lina Palaitienė neslepia nesitikėjusi augintinės sėkmės tradiciniame konkurse.
Vis mažiau dalyvių
Ramygalos seniūnijos seniūnas Valdas Chirv džiaugėsi, kad Ramygala turi tokią išskirtinę šventę.
„Tokios daugiau niekas nerengia visoje Lietuvoje. O mes nuo seno vadiname Ramygalą ožkų sostine, tad šią tradiciją ir toliau tęsiame. Vis dėlto, liūdna, kad kasmet vis sunkiau rasti dalyvių. Visų pirma, galbūt mažiau gyventojų ožkas jau ir augina, antra, sunku šiuos gyvūnus atgabenti iki šventės vietos. Juk taip paprastai neįkiši ožkos į automobilį – reikia specialaus pasiruošimo. Tačiau suprantame ir tai, kad senieji dalyviai suseno, todėl nebedalyvauja, augina mažiau ožkų arba visai jų atsisakė, o jaunimas jų visai neaugina“, – pasakojo seniūnas.

