Ramina panevėžiečius: paaiškino, kur dingo virš J. Miltinio dramos teatro plevėsavusi Trispalvė

Ramina panevėžiečius: paaiškino, kur dingo virš J. Miltinio dramos teatro plevėsavusi Trispalvė

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO, G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos nuotr.

Istoriniai faktai sako, kad Lietuvos valstybinė vėliava – trispalvė vėliava vėl pradėta naudoti nuo 1989-ųjų metų kovo 20 dienos. Panevėžys turėtų teisę didžiuotis – trispalvė Lietuvos vėliava virš Juozo Miltinio dramos teatro suplevėsavo beveik pusmečiu anksčiau – 1988 metų spalio 21 dieną.

Vėliava virš dramos teatro prieš 30 metus iškėlė režisierius Juozas Miltinis, o 1989 metais vėl buvo legaliai pradėta minėti Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Todėl drąsiai galima teigti, kad Panevėžio Laisvės aikštės istorija glaudžiai susijusi su antrosios Nepriklausomybės atkūrimo įvykiais.

BIC

Šiuo metu virš J. Miltinio dramos teatro vėliavos nėra.

Panevėžiečiai sunerimo ir daugelis baiminasi, kad Trispalvė daugiau nebeplevėsuos virš teatro.

J. Miltinio dramos teatro vadovas Leonas Blėdis naujienų portalui JP pasakojo ir ramino panevėžiečius, kad nauja ir kur kas didesnė vėliava virš teatro bus vėl iškelta spalio 27 dieną.

„Šiais metais sukanka 30 metų, kai virš teatro pastato, 1988 metų spalio 21 dieną suplevėsavo Trispalvė – ją iškėlė režisierius J. Miltinis. Spalio 27 dieną bus rodomas spektaklis „Pabudimas“ ir prieš spektaklį įvyks naujos vėliavos kėlimo ceremonija. Beje, idėją iškelti Lietuvos vėliava 30-mečio proga, kai ji buvo virš teatro iškelta, pasiūlė laikinai nuo pareigų nušalintas meras Rytis Račkauskas“, – aiškino teatro vadovas L. Bledis ir teigė, kad idėja teatralams patiko.

Trispalvės iškėlimas Panevėžyje 1988 m.

J. Miltinio dramos teatro aktorius Rimantas Teresas naujienų portalui JP pasakojo menąs, kaip buvo keliama Trispalvė.

„Kiek pamenu, tai buvo tuometinio Sąjūdžio idėja. Kadangi teatro pastatas buvo patas aukščiausias, ir buvo nuspręsta vėliavą kelti būtent ant teatro stogo.

Kėlė režisierius J. Miltinis, o mes, aktoriai, stovėjome apačioje – aikštėje. Po vėliavos iškėlimo ceremonijos, pamenu, režisierius dar kalbą pasakė ta proga.

Beje, visą vėliavos kėlimo ceremoniją fiksavo operatorius Jonas Čergelis“, – dalijosi prisiminimais R. Teresas.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.