Rajone lankėsi Nacionalinės žemės tarnybos vadovas

20160930_111113
Po oficialių susitikimų, NŽT komanda susitiko su Panevėžio rajono gyventojais ir išsamiai atsakė į jiems rūpimus žemės įsigijimo ir naudojimo klausimus.

Panevėžio rajone lankėsi Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktorius Danielius Kuprys ir Tarnybos specialistai. Susitikime su Panevėžio rajono meru Povilu  Žaguniu NŽT vadovas aptarė Tarnybos Panevėžio skyriaus bendradarbiavimą su vietos savivaldybės administracija, o su Seimo nariu Domu Petruliu – aktualiausias žmonių su žeme susijusias problemas, įstatymų spragas.

Po oficialių susitikimų, NŽT komanda susitiko su Panevėžio rajono gyventojais ir išsamiai atsakė į jiems rūpimus žemės įsigijimo ir naudojimo klausimus.

Į iš anksto suplanuotą gyventojų susitikimą su NŽT atstovais atvyko asmenys, jau kurį laiką negalintys išspręsti žemės nuosavybės ar naudojimosi ja klausimų. Visi šie asmenys jau buvo kreipęsi į Seimo narį D. Petrulį, tačiau iš atitinkamų institucijų gauti atsakymai žmonių netenkino.

Susitikime dalyvavusių Panevėžio rajono gyventojų problemos jau buvo žinomos ir NŽT Panevėžio skyriui, ir Tarnybos centrinės būstinės Vilniuje specialistams. Vieni gyventojai atėjo spręsti klausimų dėl naudojimosi valstybine žeme ar galimybės ją įsigyti, kiti – dėl servituto teisių nustatymo ar kitų nesutarimų su gretimų sklypų savininkais.

Gyventojus išklausę NŽT direktorius D. Kuprys ir Tarnybos Rizikų vertinimo departamento Veiklos kokybės užtikrinimo skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Baltrušaitis, siūlė konkrečius veiksmus, kurie padėtų kuo palankiau išspręsti jiems rūpimus klausimus – ar tai būtų naudojimasis valstybine žeme, ar jos įsigijimas ar, pavyzdžiui, privažiavimo prie privataus žemės sklypo nustatymo galimybė.

20160930_094137
Susitikime su Panevėžio rajono meru Povilu Žaguniu NŽT vadovas aptarė Tarnybos Panevėžio skyriaus bendradarbiavimą su vietos savivaldybės administracija.

Iš susitikimo su NŽT atstovais Panevėžio rajono gyventojai sakėsi išėję su aiškesniu savo problemų suvokimu bei žinojimu, kokių veiksmų reikėtų imtis joms spręsti. „Manau, tokie susitikimai su gyventojais yra naudingi ne tik patiems interesantams, bet ir Tarnybos darbuotojams, kurie gyvai susitikę su žmonėmis gali efektyviau padėti, kartu ieškoti ir siūlyti problemų sprendimo būdus. Kai kuriais kebliais atvejais, kai jau niekuo nebegalime padėti, manau, žmogui yra svarbu ir tai, kad mes bent galime jį išklausyti. Kai kuriems gyventojams tiesiog užtenka patvirtinimo, jog mes suprantame jo problemą“, – po susitikimo kalbėjo NŽT direktorius D. Kuprys.

Šiam paantrino ir Seimo narys Domas Petrulis. Jis taip pat  pasidžiaugė, kad susitikimas su NŽT vadovu žmonėms įnešė aiškumo.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Prijungtose Panevėžio rajono švietimo įstaigose ugdymo procesai nenutrūks

confident-noyce

Panevėžio rajono Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimui skirta 40 tūkst. eurų

confident-noyce

Paaiškėjo, kaip šiais metais išlaidaus Panevėžio rajono savivaldybė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau