„Rail Baltica“ ruožo Vilnius-Kaunas planą už 2,5 mln. eurų rengs „Sweco“ ir...

„Rail Baltica“ ruožo Vilnius-Kaunas planą už 2,5 mln. eurų rengs „Sweco“ ir DB

BNS / DELFI nuotr.

Europinės vėžės geležinkelio projekto „Rail Baltica“ ruožo Kaunas–Vilnius komunikacijų planą ir poveikio aplinkai vertinimą už 2,5 mln. eurų (su PVM) rengs tarptautinės inžinerijos įmonės „Sweco Lietuva“ ir Vokietijos „DB Engineering & Consulting“.

Pagal Susisiekimo ministerijos, „Lietuvos geležinkelių“ bei įmonių atstovų pirmadienį pasirašytą sutartį iki 2021 metų pabaigos bus parengtas naujas ruožo, kuriuo traukiniai galės važiuoti iki 249 kilometrų per valandą greičiu, planas, pranešė „Lietuvos geležinkeliai“.

Planas apims ir Vilniaus geležinkelio stoties, jos jungties su oro uostu, Vilniaus intermodalinio terminalo bei jo kelyno išvystymo, taip pat planuojamo naujo oro uosto ties Elektrėnais,  Kauno oro uosto prijungimo prie „Rail Baltica“ bei prekinių traukinių kelyno sprendinius.

BIC

Siekiant padidinti geležinkelio Kaunas–Vilnius patrauklumą keleiviams, bus įrengiamos naujos Lentvario, Vievio ir Kaišiadorių stotys bei jungtys su jomis.

„Lietuvos geležinkelių infrastruktūros“ generalinio direktoriaus Karolio Sankovskio teigimu, visa linija bus elektrifikuota, ja nebevažiuos dyzelinu varomi traukiniai, joje bus pastatyti nauji viadukai, įrengtos triukšmo sienelės, visa linija bus aptverta.

Ruožą numatoma pastatyti iki 2026 metų pabaigos, kelionė iš Vilniaus į Kauną truks iki 38 minučių, į Panevėžį – 37 minutes, Rygą – 1 valandą 54 minutes, Taliną – 3 valandas 38 minutes, Varšuvą – apie 3 valandas.

Šiuo metu „Rail Baltica“ statybos darbai vyksta Kauno geležinkelio mazge, o linija nuo Kauno iki Lietuvos-Latvijos sienos projektuojama, vyksta žemės paėmimo privažiavimo keliams darbai.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.