Raguvos bendruomenėje susikūrė Kultūrinėtojų būrelis

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoORGANIZATORIŲ
Raguvos bendruomenėje susikūrė Kultūrinėtojų būrelis.

Praėjusių metų gruodžio viduryje Raguvos bendruomenėje susikūrė Kultūrinėtojų būrelis. Praėjus pusei intensyvios veiklos metų kalbiname jo sumanytoją Ritą Karpavičienę.

– Kaip kilo mintis įkurti tokį būrelį?

– Liaudies išmintis byloja: „Žuvis ieško, kur giliau, o žmogus – kur geriau“. Bet būna, kad gelmės ieško ir žmogus. Kai po vieną tai daryti ima trūkti entuziazmo, ieškome bendraminčių, su kuriais kultūrinėti daug smagiau. Žodžio „kultūrinėti“ žodyne nerasite, bet kaip galima varlinėti (ieškoti varlių), taip juk galima ir kultūrinėti – ieškoti kultūros. Tad Kultūrinėtojų būrelis prasidėjo nuo noro nedideliame bendraminčių rate dalytis įspūdžiais, nuomonėmis, idėjomis… Tiesą sakant, norėjosi įdomiau leisti laisvalaikį. Ir, be abejo, svarbiausia – patirti malonumą bei realizuoti save.

– Kiek turite narių? Kokio jie amžiaus? Kas dalyvauja būrelyje?

– Į būrelį kvietėme visus, norinčius paįvairinti savo laisvalaikį. Nuo keturių pradžioje mūsų kas mėnesį vis daugėjo ir dabar yra dvylika tikrų narių… O dėl amžiaus tik dabar susimąsčiau. Gal teisingiausia bus įvardyti, kad mums visiems per penkiasdešimt. Aukso amžius!

Esame keletas mokytojų, keletas gamybos darbuotojų, kelios pensininkės (nebijom šio žodžio), menininkė, kt.

– Koks būrelio tikslas?

– Galima atsakyti dalykiškai – tenkinti būrelio narių kultūrinius poreikius. Bet galima ir labai paprastai – su artimos dūšios žmonėmis mėgautis knygų aptarimais, koncertais, išvykomis, susitikimais, parodomis, edukaciniais užsiėmimais ir kt. Nors gana turtinga Raguvos biblioteka, yra kultūros centras, veikia Trečiojo amžiaus universiteto fakultetas, norėjome kažko asmeniškesnio, mažiau reglamentuoto. Dabar, praėjus pusmečiui, atrodo, kad viskas klostėsi savaime.

Raguvos bendruomenėje susikūrė Kultūrinėtojų būrelis.

– Ką veikiate būrelyje?

– Iš pradžių, kadangi susibūrėme žiemą, aptardavome knygas. Itin džiaugėmės Poezijos dienai skirtu renginiu, į jį pasikvietėme tekstų autorę ir atlikėją Jolantą Karaliūnienę. Paskui pradėjome dairytis plačiau. Pirma itin pavykusi išvyka buvo ekskursija po Bendruomenių rūmus ir viešnagė Menų namuose pas Sigitą Stankūną. Vėliau vykome į Onos Kolobovaitės ir Egidijaus Bavikino koncertą. Svarbiausia, kad darome, ką norime, kas šauna į galvą. Galimybė improvizuoti yra mažos grupės didžiulis privalumas.

Esame skirtingi, tad kiekvienas turime ką pasiūlyti: viena pamokė vilna apvelti muiliukus, kita pakvietė į sodybą ragauti cibulinės, trečia organizuoja plaukimą laivu „Ekrano“ mariose, ekspromtu susiorganizavome gardžias Jonines – įvairiausių žolelių arbatų ir šviežio medaus degustaciją. Paparčio žiedo neieškojom, palikom jaunimui…

– Kokie lankytini objektai numatomi pamatyti šią vasarą? Kaip renkatės objektus, kuriuos verta pamatyti?

– Vasarį Raguvos bendruomenė, kurios dalis esame, mūsų iniciatyva oficialiai tapo švietimo teikėja. Parengėme krašto pažinimo programą (Panevėžio rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų, finansuojamų Savivaldybės biudžeto lėšomis, konkurso) „Ratu po Panevėžio rajoną“ ir gavome finansavimą. Jau dalyvavome programos partnerio – klubo „Savos erdvės“ įkūrėjos Laimos Kiškienės vedamoje ekskursijoje po Ramygalą.

Nereikia nė sakyti, kad miestą išvydome lyg kitomis akimis. Toliau ratą suksime per Naujamiestį, Smilgių kraštą ir Paįstrio apylinkes. Kam įdomu, Raguvos bendruomenės feisbuko paskyroje gali rasti daugumos mūsų veiklų apžvalgą.

Raguvos bendruomenėje susikūrė Kultūrinėtojų būrelis.

Objektus renkamės įvairiai, kaip, ko gero, ir visi: pasakojimų, pristatymų, rekomendacijų išgirstame per radiją, pamatome per televizorių, randame socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje… Štai šie metai paskelbti „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ ir Lietuvos karaimų metais… Vadinasi, Naujamiestyje apsilankyti būtina! Be abejo, rudenį dėmesio skirsime Ievos Simonaitytės kūrybai, monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas taip pat labai vertas dėmesio. Kartais pajuokaujame, kad reikia kiek sulėtinti tempą. Nesinori greitai perdegti.

Veiklas planuojame ir pagal pomėgius. Mėgstančios rankdarbius surengė ne vieną pamoką: jau minėjau vėlimą, taip pat darėme margučius Velykų medžiui papuošti ir t. t. Ir tai tik pradžia!

Žodis „kultūra“ reiškia visa, kas sukurta fiziniu ir protiniu visuomenės darbu, ir taip pat išsiauklėjimą, išprusimą. Tad raginame visus, kurie to trokšta, nieko nelaukiant burtis ir… kultūrinėti!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Rinkimuose balsavę raguviai tikisi tik vieno: sutvarkyto kelio

confident-noyce

Raguvos seniūnijoje gyvena darbštūs, kūrybingi ir iniciatyvūs žmonės

confident-noyce

Raguvos reprezentacinėje dalyje gimsta naujas parkas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau