Raguvoje gėlės žydi ne tik pavasarį

Raguvoje gėlės žydi ne tik pavasarį

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / "Tėvynės" nuotr.

Vasario mėnesį „Raguvos gėles“ pasivijo trečiasis gimtadienis. Anot miestelyje gyvuojančio verslo steigėjos ir savininkės Jurgitos Juškienės per tuos veiklos metus ji jau spėjo perprasti klientų norus ir lūkesčius. Prieš dešimtmetį iš Vilniaus į greta Raguvos esančią sodybą kartu su šeima persikėlusi gyventi moteris tikina, kad žmonės čia mažai kuo skiriasi nuo gyvenančių sostinėje.

„Į bendruomenę įsilieti nebuvo sunku, kaip ir į bet kokį naują kolektyvą. Po truputį susipažįsti su žmonėmis, įsilieji į bendruomenės vykdomas veiklas – tikrai nebuvo didelių sunkumų. Iš kitos pusės, visai smagu dirbti tokioje nedidelėje erdvėje, nes jau maždaug žinai, kas ko nori ir kaip nori“, – pasakoja jauno verslo savininkė.

BIC

Dabar ji darbo dieną pradeda nuosavame gėlių salone „Raguvos gėlės“, kur pati savomis rankomis kuria gėlėtus stebuklus.

Vietoje tortų – puokštės

Jurgita bene 37 metus svarstė apie nuosavą verslą. Raguvoje, iki jai pradedant veiklą, gėlių parduotuvės nebuvo, tad ji taip įprasmino savo hobį.

„Gėles mėgstu nuo seno, pati jas auginau. Buvau pradėjusi mokytis tortų kepimo amato, tačiau labai slėgė mintis, kad tiek daug laiko tenka praleisti virtuvėje. O ir maloniausia tortų kepimo dalis buvo jų puošimas, tad nusprendžiau puoselėti vieną iš pomėgių – grožio kūrimą“, – pasirinkimus nulėmusią istoriją pasakoja floristė.

Dabar Jurgitos dėka Raguvą, kaip ir bene visą Europą, gėlės pasiekia iš Olandijos.

Ji pati savo mėgstamiausios gėlės ar spalvos neturi – sako, kad visos labai gražios. O labiausiai ją žavi galimybė puokštėse eksperimentuoti formomis. Jai prieš kiekvienas didžiąsias šventes patinka ieškoti naujų sprendimų ir taip stebinti klientus.

Nedideliais žingsniais pokyčių link

Moteris nuolat tobulinasi seminaruose, tad į Raguvą parveža ir naujausių floristikos tendencijų. Žinomiausia Raguvos gėlininkė tvirtina klientų nė karto nemėginusi perauklėti, pakeisti jų skonio ar pomėgio gėlėms. Tačiau stengiasi asortimentą visuomet paįvairinti mažiau tradiciniais žiedais, varijuoti spalvomis, tad per trejetą metų ir klientai prie naujovių priprato.

„Žmonių keisti nesistengiu, nes tai yra neįmanoma. Kai tiek laiko gėlių parduotuvė yra, žmonės jau priprato ir prie kitokių gėlių nei gvazdikas, rožė ar tulpė“, – pasakoja floristė.

Paklausta apie keisčiausią kada nors gautą užsakymą, Jurgita tokio nepamena, tačiau atkreipia dėmesį, kad žmonės labai mėgta ir „valgomas“ puokštes.

„Raguvoje jos itin populiarios“, – šypsosi ji.

Šventinę grožybę Jurgita moka sukomponuoti iš bet kokių maisto produktų. Jos manymu, moterims tinka vaisiai, kava, saldainiai, o vyriškai puokštei labiau dera lašiniai, dešros, sūriai, riešutai, svogūnai, aitriosios paprikos, česnakai. Svarbiausia klientą išklausyti ir taip kūrybinis procesas gerokai lengviau seksis.

„Vieniems žmonėms tinka tai, ką padarai pats, kiti moka detaliai apibūdinti savo norą, ir tada stengiesi dar labiau, nes galvoji ar tikrai mintis gerai atsispindi toje gėlių puokštėje“, – darbo paslaptimis dalijasi verslininkė.

 

Labirintų parkas

Modelis

AIK

Mano namukas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.