Radži pasipiktino vienuolės ir signataro žmonos knyga apie žinomus Lietuvos romus: pavogė dainininko istoriją?

Knygą parašė dvi autorės – panevėžietė vienuolė Daiva Tumasonytė ir signataro Juliaus Beinorto žmona Vida Beinortienė. Autorės knygoje aprašė ir Radži gyvenimą. Knygoje be Radži žinios publikuotos jo paties, jo tėvo, jo senelio nuotraukos. Autorės pasakoja net apie tai, kurie Radžio giminaičiai neva buvo išprievartauti kalėjime. Pats Radži pasisakys šį ketvirtadienio vakarą 19.30 val. KK2 laidoje per LNK televiziją.

„Sako, čigonai vagia. O jeigu vienuolės taip elgiasi, vagia mūsų istorijas ir mūsų gyvenimus? Romai – čia tik lapeliai ant medžių”, – KK2 laidos žurnalistams piktinsis garsus dainininkas Radži. Kita knygos herojė – panevėžietė verslininkė Rasma Pažemeckaitė – romė.

Moteris kasdien nuo pat vaikystės susiduria su žeminimu, patyčiomis ir diskriminacija. „Buvau labai stipriai sumušta, taip sumušta, kad reikėjo daug ko mokytis iš naujo. Tai yra žiedeliai. Mokykloje buvau engiama, niekada nepamiršiu, kada į mano skaitinių knygą buvo įdėtas kiaušinis ir aš išsitraukiu tą knygą prie lietuvių mokytojos, o ta masė visa tįsta, o man ašaros rieda”, – šį ketvirtadienio vakarą 19.30 val.

KK2 laidoje per LNK televiziją skaudžius įvykius prisimins Rasma. Neseniai Panevėžyje Rasma norėjo atidaryti grožio saloną. Susirado patalpas. Sutarė kainą.

Kai patalpų savininkė sužinojo, kad Rasma – romė, nuomoti atsisakė: „Sako, o tai jūs čigonė? Sakau, taip, turiu to kraujo. Sako, žinokit, nepykit, bet aš negalėsiu jums išnuomoti šitų patalpų, nes jūs esate nemokūs. Sakau, šiaip tai dar nebuvo girdėta, kad romai, kaip jūs tariat, čigonai, atidarinėtų, tarkim, savo salonus, parduotuves, duokit man šansą. Tuomet ta moteris jau perpyko, parodė pirštu ir sako, matai duris, dink”, rašoma pranešime spaudai. Su tokia diskriminacija Rasma susiduria kasdien. Bet išmoko susitvarkyti. Nebekreipia dėmesio.

Tačiau neseniai į Rasmos rankas pateko knyga „Panevėžio romų keliai keleliai…”. Knyga Rasmą pribloškė. Joje aprašyta pačios Rasmos gyvenimas su neva gausybe išgalvotų ir pagražintų faktų. „Atleisk man, Viešpatie, ir mama, ką aš kalbu apie tave, ji tarsi pateikta kaip paleistuvė, tai septyniasdešimties metų moteris, atgyvenusi tiek metų”, – paskaičiusi, ką rašo apie jos mamą, sakė Rasma.

Knygoje be Rasmos leidimo publikuotos jos pačios, jos mažamečių vaikų nuotraukos. Aprašytas amžinatilsį Rasmos brolio gyvenimas.

„Ten rašo apie mano brolį, kuris šią vasarą mirė, kad jisai niekada dirbti nenorėjo, niekada nestovėjo darbo biržoje. Žmonės, stop, jisai dirbo ir stovėjo darbo biržoje. Taip, mano brolis buvęs narkomanas, taip, jis buvęs alkoholikas, bet jisai mano brolis”. Kas paskatino vienuolę ir buvusio signataro žmoną parašyti tokią knygą? Ko autorės siekė besiverždamos į Radži globėjos Vidos namus?

Išskirtinė istorija – šį ketvirtadienio vakarą, 19.30 val., laidoje KK2 per LNK televiziją.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Premjeras S. Skvernelis apskundė knygos „Kabinetas 339“ reklamą

confident-noyce

Geriausia knyga vaikams pripažinta S. Paltanavičiaus „Sniego žmogelių žiema“

erikas

Patekti į Panevėžio bibliotekas galima tik atitikus griežtus karantino reikalavimus

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau