Radioaktyviosiomis medžiagomis užteršto medienos ir durpių kuro į Lietuvą nepatenka

Radioaktyviosiomis medžiagomis užteršto medienos ir durpių kuro į Lietuvą nepatenka

JP / Pexels.com nuotr.

Išaugus medienos ir durpių kuro paklausai gana daug jo įvežama ir iš kitų valstybių, taip pat ir iš tų regionų, kurie po Černobylio atominės elektrinės avarijos buvo užteršti radioaktyviosiomis medžiagomis. Radioaktyviosiomis medžiagomis užterštais pelenais tręšiant dirvas ilgesnį laiką žemė ir gruntiniai vandenys gali būti užteršti radioaktyviosiomis medžiagomis, todėl jų gali patekti ir maistą.

Siekiant užtikrinti, kad į Lietuvą nepatektų radioaktyviosiomis medžiagomis užteršto medienos ir durpių kuro, nuo 2015 m. kurą, įvežamą iš trečiųjų valstybių (Baltarusijos Respublikos, Ukrainos Respublikos ir Rusijos Federacijos Kalugos, Tulos, Briansko ir Oriolo sričių), galima tiekti į Lietuvos rinką tik su kiekvieną kuro siuntą lydinčiais radiologinių tyrimų dokumentais, įrodančiais, kad medienos ar durpių užterštumas Cs-137 radionuklidu neviršija 30 Bq/kg.

Šiuos dokumentus tikrina teritorinių muitinių pareigūnai, kurie į Lietuvą neįleidžia nė vienos medienos ar durpių siuntos, jeigu joje užterštumas viršija nustatytą lygį. Daugiausia tokių medienos ar durpių siuntų neįleista 2015–2016 m.

BIC

Radiacinės saugos centro specialistai taip pat atlieka medienos ir durpių bei jų pelenų radiologinius tyrimus įmonėse, naudojančiose tokį kurą, ir kasmet patikrina 10 tokių įmonių.

Radiacinės saugos centras, vykdydamas žmonių ir aplinkos apšvitos reguliuojamąją kontrolę, deda daug pastangų, kad Lietuvos gyventojai būtų apsaugoti nuo nepagrįstos apšvitos jonizuojančiąja spinduliuote.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.