9.1 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 24 balandžio, 2025

R. Vaikšnoras: minos yra viena iš kontrmobilumo priemonių, ji leistų stabdyti priešą

AutoriusVilmantas Venckūnas (BNS)
FotoBNS
R. Vaikšnoras.

Kariuomenės vadas Raimundas Vaikšnoras sako, kad priešpėstinės minos būtų naudojama kaip viena iš kontrmobilumo priemonių, kuri stabdytų priešą agresijos atveju.

Taip jis kalbėjo Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos gynybos ministrams paskelbus apie ketinimus pasitraukti iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos.

„Mes turime labai aiškius planus, kontrmobilumo parkai sudėlioti, (…) žinome, per kiek laiko įrengsime įtvirtinimus, jei to reikėtų, jei situacija pasikeistų“, – žurnalistams Seime sakė R. Vaikšnoras.

„Jeigu būtų grėsmė, pirmiausia, reikėtų sustabdyti tą priešą. Geriausias stabdymas yra kontrmobilumo priemonės, o jas sudaro eilė priemonių, pradedant barjerais, grioviais ir, aišku, minavimas, tai yra kompleksas priemonių“, – kalbėjo jis.

Kariuomenės vadas neatskleidžia, kaip galėtų atrodyti pasienio minavimas.

„Viską, ką mes padarysim, jūs nesužinosit“, – kalbėjo R. Vaikšnoras.

Jis pabrėžė, kad Otavos konvencija draudžia vadinamąsias „kvailas minas“.

„Visos, kurios yra išmanios minos, mes turime sandėliuose, jos po truputį ateina, tos pačios prieštankinės minos“, – teigė R. Vaikšnoras.

Praėjusį penktadienį Vilniuje vyko „Minų diena“, kur nacionaliniai gamintojai pristatė savo galimybes gaminti šiuos sprogmenis, R. Vaikšnoras sako, kad tai šalies viduje gamintis minas būtų labai naudinga, nes tai leistų išvengti ilgų tiekimo grandinių.

„Aš visada skatinu tą dalyką, kad mūsų nacionalinė gynybos pramonė galėtų padėti pasigaminti patiems“, – kalbėjo jis.

Sprendimams šalims trauktis iš Otavos konvencijos dar turės priimti šalių parlamentai.

Bendrame ministrų pareiškime teigiama, jog saugumo padėtis regione „iš esmės pablogėjo“, o karinės grėsmės NATO valstybėms narėms, besiribojančioms su Rusija ir Baltarusija, „labai padidėjo“.

Visos Europos Sąjungos šalys yra Otavos konvencijos narės, o Kinija, Rusija, JAV, Indija ir Pakistanas nėra prie jos prisijungusios.

Lietuva Otavos konvenciją ratifikavo 2003 metais.

Šalis neseniai pasitraukė ir iš tarptautinės konvencijos, draudžiančios kasetinius šaudmenis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vilniuje pneumatiniu ginklu susižalojo nepilnametis

JP Redakcija

Policija sulaikė Vilniuje mergaitę šautuvu sužalojusius jaunuolius

JP Redakcija

Klaipėdoje rasti du netesėtai laikyti ginklai ir beveik 60 vnt. šovinių

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads