R. Sargūno sporto gimnazijos moksleiviams – maitinimas ištisus metus

R. Sargūno sporto gimnazijos moksleiviams – maitinimas ištisus metus

Vilda LUKAITYTĖ / JP, Arūno REVOTO nuotr.

Kaip teigia R. Sargūno gimnazijos direktorė Jūratė Pauliukienė, mokyklos mokiniai nusipelnė pilno maitinimo, kadangi šių jaunuolių mokslo metai tęsiasi be pertraukų ir atostogų, visus metus, o grafikas itin intensyvus.

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijai užtikrintas moksleivių maitinimas ištisus metus. Jaunuosius sportininkus ugdanti Panevėžio sporto gimnazija itin džiaugiasi, kadangi čia moksleiviai, kitaip nei įprastai, mokymosi procesą tęsia 48 savaites per metus bei turi itin didelį fizinį krūvį, tad tinkamas maitinimas vienas iš svarbiausių mokyklos prioritetų.

Praėjusiais metais Seimo narys Domas Petrulis kartu su parlamentaru Jura Požėla susitiko su Vyriausybės, Kūno kultūros departamento bei Švietimo ministerijos atstovais dėl mokinių maitinimo sporto mokyklose klausimo. Po susitikimo buvo paruoštas kreipimasis į Vyriausybę, kuriame buvo prašoma koreguoti sporto mokyklų auklėtinių maitinimo tvarką.

„Jau tada tikėjomės, kad bus rasta lėšų ne tik vasarai, bet ir visiems mokslo metams“, – naujienų portalui JP teigė Seimo narys D. Petrulis.

BIC

Skirtingai nei bendrojo lavinimo mokyklose, sporto mokyklose 5-10 klasių mokiniams sportinis ugdymas trunka 46 savaites, 11-12 klasių mokiniams – 48 savaites per mokslo metus. Procesas yra nenutrūkstamas ir vyksta 6-7 dienas per savaitę, tačiau mokinių maitinimui pernai buvo numatytos tik 198 dienos.

Kaip teigia R. Sargūno gimnazijos direktorė Jūratė Pauliukienė, mokyklos mokiniai nusipelnė pilno maitinimo, kadangi šių jaunuolių mokslo metai tęsiasi be pertraukų ir atostogų, visus metus, o grafikas itin intensyvus.

14257453_1164781240211988_5538627704828431434_o
Seimo narys D. Petrulis džiaugiasi, kad šiais mokslo metais atsirado lėšų ir sporto mokyklų mokiniai iš Švietimo ir mokslo ministerijos lėšų bus maitinami jau 266 dienas

„Nemokamą maitinimą gauną mūsų mokiniai, kurie atvykę iš visos apskrities ir gyvena gimnazijos bendrabutyje. Tokių mokinukų turime 135. Labai svarbu, kad vaikai tinkamai maitintųsi, kadangi vykdo aktyvią fizinę veiklą. Džiaugiamės šiuo nutarimu, kurio dėka vaikai maistą gauna 266 dienas per metus“, – naujienų portalui JP pasakojo J. Pauliukienė.

Vienam sporto gimnazijos mokiniui maitinimas kainuoja beveik 6 eurus. Panevėžio sporto mokykla gali didžiuotis turinti bene daugiausiai mokinių visoje Lietuvoje.

„Džiaugiuosi, kad šiais mokslo metais atsirado lėšų ir sporto mokyklų mokiniai iš Švietimo ir mokslo ministerijos lėšų bus maitinami jau 266 dienas. 48 dienos mokiniams skiriamos stovykloms. Tuo metu jie maitinami iš Sporto departamento lėšų“, – sakė parlamentaras D. Petrulis.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.