R. Mikučionytė. Metų sandūroje – apie prabėgusius 2022-uosius ir atskubančius 2023 metus

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ
FotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
R. Mikučionytė.

Kaip viena diena prašuoliavo išskirtiniai 2022 metai, kurie pažymėti net trimis ženklais-spalvomis: karo, pabėgėlių, energetinės krizės. Prisiminus, kad 2022-ieji buvo įvardinti Vandens Tigro metais ir pagal horoskopus turėjo atnešti didelių ir dramatiškų pokyčių ir iššūkių bei sujaukti daugelio žmonių gyvenimus.

Todėl drąsiai galiu teigti, kad metai buvo kupini netikėčiausių įvykių, kurių vienas – Rusijos paskelbtas karas Ukrainai – šokiravo visą pasaulį.

Nors gyvename XXI amžiuje ir esame pasiekę tokių laimėjimų, kuriuos galima vadinti iš fantastikos srities, bet negalėjome pagalvoti, kad teks susidurti su karu, nes apie Antrąjį pasaulinį karą girdėjome tik iš senelių pasakojimų.

Tačiau, nežiūrint į vykstantį karą Ukrainoje, plūstančius pabėgėlius ir nuo vasaros prasidėjusia energetine krize, gyvenimas teka savo vaga, o toje gyvenimo vagoje vyko daug įdomių, netikėtų, įvairiaspalvių įvykių.

Panevėžio mieste, per šiuo nueinančius metus, įvyko daug įdomybių, kurios džiugino panevėžiečius, bet kai kurie nebaigti darbai siutino ir vedė į neviltį.

Daugelis džiaugėsi į dangų besistiebiančiu Stasio Eidrigevičiaus meno centru, kuris jau turi perspektyvią jauną vadovę Vaidą Andrijauskaitę. Ši jauna mergina į Panevėžio miestą įnešė daug naujovių kultūros srityje. Ne veltui Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai Vaidai įteikė nominaciją „Metų kultūros reiškinys“. Ji apdovanota už pramonės prakalbinimą per kultūrą. Už bendrus projektus su AB „Panevėžio energija“, UAB „Aukštaitijos vandenys“, AB „Panevėžio specialusis autotransportas“ ir  UAB „Panevėžio autobusų parkas“.

Po ilgų kalbų, svarstymų, galu gale prasidėjo, kone amžiaus statyboms pramintos, naujos Panevėžio autobusų stoties statybos. Kita vertus, pagalius į ratus šioms statyboms ilgus metus kaišiojo ne kurie politikai, kurie šiose statybose matė papirkimus, pinigų plovimą. Esą, negali verslas prisidėti prie autobusų stoties projektavimo ir statymo darbų. Tik labai įdomu ir smalsu, kodėl kituose šalies miestuose, ir ne viename, autobusų stotys įrengtos drauge su didžiausiais prekybos centrais. Panevėžio autobusų stoties statybų barjeras įveiktas, bet panevėžiečių stebimas per padidinamąjį stiklą – neduok Dieve, kokį menkavertį medį nupjaus arba perkels su visomis šaknimis į kitą vietą.

Negaliu nutylėti paskutinių metų įvykių, susijusių su Panevėžio naujametine puošyba. Apima siutas ir neviltis, kai vieni puošia miestą, o kitiems kirba mintys pavogti, sudaužyti, sugadinti. Todėl labai skaudu ir gaila kepyklėlės „Bakin‘“ savininkių, kurie išskirtinai puošė kepyklėlės įėjimą, o ilgapirščiams nė motais – jie grobė didžiulius pliušinius meškinus ir nešė į savo namus, o tuo pačiu apvogė panevėžiečius. Lygiai taip pat nepateisinu ir nesuprantu elgesio žmogaus, kuris sugebėjo pavogti iš prakartėlės Jėzaus skulptūrėlę.

Kai išgirsti ir sužinai tokius dalykus, pasidaro gėda už tuos žmones, kurių vidinis pasaulis supuvęs, o etika prasilenkia su normaliomis gyvenimo taisyklėmis bei užmirštas septintasis Dievo įsakymas: „Nevok“.

Gerus, įsimintinus ir nelabai įsimintinus metų darbus galima vardinti ir vardinti. Negaliu nepaminėti vis augančio naujienų portalo JP populiarumo Aukštaitijos regione. Iš portalo skaitytojų sulaukiame pagyrų ir kritikos. Bet gerai, kad esame kritikuojami, tai verčia tobulėti ir galvoti apie kitus metus, apie naujienas, kuriomis savo skaitytojus stebinsime ir 2023-iaisiais metais.

Beje, kiti, 2023-ieji metai, bus svarbus dar ir todėl, kad vyks savivaldos rinkimai. Rinksime ne tik savivaldybių tarybas, bet ir merus. Įdomūs metai bus ir po kovo 5-osios paaiškės, kas ketverius metus vadovaus Panevėžiui ir Panevėžio rajonui.

Pabaigai norėčiau palinkėti visiems kantrybės nebaigtiems darbams užbaigti, kūrybinio impulso naujiems pradėti, lengvos Laimės rankos, stiprios sveikatos ir sodrios šventinės nuotaikos.

Metų virsme puikus laikas sustoti, o sustojus pajusti tuos, kurie yra šalia, pajusti save.

Prasmingų 2023-jų!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šansas Panevėžiui sužibo. Ar pasinaudosime galimybe?

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau