R. Karbauskis: už savo veiksmus atsakomybę turi prisiimti visi, taip pat ir...

R. Karbauskis: už savo veiksmus atsakomybę turi prisiimti visi, taip pat ir prezidentė

BNS / BNS nuotr.

R. Karbauskis.

Valdančiųjų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis prezidentės Dalios Grybauskaitės metinį pranešimą vertina pozityviai, bet pabrėžia, kad dėl savo veiksmų atsakomybę turėtų prisiimti ir ji pati.

„Labai pozityvus buvo pasisakymas po praėjusio pasisakymo, kur ir Vyriausybei ir Seimui buvo daugiau kritiškas. Šis buvo daugiau globalinis, šnekėjo apie bendražmogiškus dalykus, apie mūsų visuomenę, bendruomenę. Sakyčiau, mes labai palankiai sutikome, šnekant su kolegomis, šitą pasisakymą, pranešimą“, – žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Jis tikisi bendru darbu pasiekti prezidentės minimų tikslų ir to, „kad žmonių gyvenimas gerės“. R. Karbauskis pabrėžė, jog „visi įstatymo projektai, kuriuos pateiks Prezidentūra, bus svarstomi ir priiminėjami tiek, kiek jie bus reikalingi žmonių gerovei gerinti“

BIC

„Nieko asmeniško nėra ir niekada nebuvo. O klausimas kitas, ką pasakė ir prezidentė, kad tikrai daugelis žmonių yra nudegę tame procese ir, galbūt, kartais yra teisinga prisiimti tam tikrą atsakomybę, kurios galbūt ir nesinori kartais prisiimti. Ir aš, ir bet kuris kitas už tai, ką esame padarę gyvenime, turime prisiimti. Manau, kad prezidentei galioja lygiai tas pats“, – sakė R. Karbauskis.

Atsakydamas į D. Grybauskaitės pastabas, kad parlamentas tampa „pasikėsinimų į žmonių laisvę ir demokratiją šaudykla, iš kurios pokši vien drausti ir bausti“, jis pabrėžė, jog visus Seimo priimtus įstatymus, numatančius alkoholio ir kitus draudimus, prezidentė pasirašė pati.

„Labai lengva kritikuoti galbūt sprendimus, kurie yra būtini, tiesiog nusiimant savo atsakomybę ir juos priimant. Prezidentė pasirašė, vadinasi, ji pasidalino atsakomybę su mumis ir dėl to visi sprendimai, kurie priimti Seime ir pasirašyti prezidentės, yra mūsų bendri sprendimai“

Jis taip pat sakė nesuprantantis prezidentės teiginių, kas yra Seimo tarpusavio rietenos, o iniciatyvų aiškintis kai kurių politikų bendradarbiavimą su verslu būtina, nes to neapėmė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas.

LVŽS vadovas sakė nesąs tikras, ar prezidentė, kalbėdama apie politikų užmaršumą deklaruoti šimtatūkstantinius sandorius, turėjo omenyje būtent jį.

„Nesu tikras, kad aš minimas šioje vietoje, bet jei šnekėčiau apie savo ir kitų atsakomybę – jos niekas nesikrato. Kiekvienas žmogus atsakingas už tai, ką jis daro, bet tai niekaip nesusiję su žemės ūkiu“, – aiškino R. Karbauskis.

Anksčiau minėjęs, jog nemato poreikio bendrauti su prezidente, jis pabrėžė, kad bendravimas tarp valdžių vyksta nuolat, su D. Grybauskaite sistemingai susitinka premjeras Saulius Skvernelis ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Aš nemanau, kad vienas ar kitas klausimas ar Kultūros komiteto pirmininko pareiškimas gali įtakoti valdžių bendradarbiavimą“, – pabrėžė R. Karbauskis.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.