R. Karbauskis: STT atsakymas dėl R. Masiulio nenustebino, analizuosime patys

R. Karbauskis: STT atsakymas dėl R. Masiulio nenustebino, analizuosime patys

BNS / BNS nuotr.

R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT)  atsakymas dėl jo pateiktos informacijos apie buvusį susisiekimo ministrą Roką Masiulį jo nenustebino.  

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas sako toliau analizuosiantis su R. Masiuliu susijusių asmenų karjeras ir jų tarpusavio ryšius.

„Mūsų valstybėje užtenka drąsos atlikti tyrimą dėl kelių lenkų kilmės paštininkų, parašyti pažymą, nubraižyti schemą, iš kurios matyti, jog vieno iš tyrime analizuotų asmenų ryšys su LLRA-KŠS (Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjungos) yra per jo antros eilės senelę“, – antradienį feisbuke rašė R. Karbauskis.

BIC

„Visuomenę galiu nuraminti, tai, ką atsisakė daryti STT, padarysime patys. Juk ne apie slaptą informaciją šnekame. Viskas yra vieša, tik ne Seimo narių darbas turėtų būti tą informaciją analizuoti. Bet yra, kaip yra. Mes tai darysime ir skelbsime tol, kol kažkam teisėsaugos institucijose taps gėda visa tai ignoruoti“, – pridūrė jis.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pirmadienį pateikė atsakymą „valstiečiams“, kuriame buvo teigiama, kad giminystės ar draugystės ryšiai tarp dirbančiųjų vienoje įstaigoje savaime nėra blogai, tačiau apie juos turi būti žinoma sprendimų priėmėjams.

„Pateikta informacija nebuvo pagrindas vertinti ją baudžiamosios teisės aspektu ir procesiniam sprendimui priimti“, – BNS pirmadienį sakė STT atstovė spaudai Renata Keblienė.

R. Karbauskis prieš kelias savaites kreipėsi į STT dėl su buvusiu susisiekimo ministru Roku Masiuliu susijusių asmenų karjeros.

Jis teigė, kad grupė susijusių asmenų „keliavo“ paskui R. Masiulį į valstybės valdomas įmones, todėl prašė išsiaiškinti, ar jų karjera buvo skaidri ir nesukūrė prielaidų korupcijai atsirasti.

R. Masiulis teigė, kad žmones susisiekimo sektoriuje įdarbino po konkursų, kurių metu vertintas kandidatų profesionalumas, o ne asmeniniai ryšiai.

Prezidentas Gitanas Nausėda sausį pareiškė, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius „įdarbino jau turbūt mažiausiai 20 savo partijos bičiulių arba žmonių, susijusių su partijos nariais ministerijoje dispozicijoje esančiose įmonėse“. J. Narkevičius kategoriškai paneigė tokius priekaištus.

Vėliau žiniasklaida paviešino 2019-ųjų rugpjūčio Specialiųjų tyrimų tarnybos raštą, kur nurodyta, kad ministru pradėjus dirbti J. Narkevičiui be politinės komandos sektoriuje įdarbinta 12 su Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjungos nariais tolimais giminystės ryšiais susijusių asmenų – pavyzdžiui, antros eilės pusbrolis, teta ar antros eilės senelis.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.