R. Karbauskis pranešime išgirdo prezidentės savikritiką, o ne kritiką valdantiesiems

R. Karbauskis pranešime išgirdo prezidentės savikritiką, o ne kritiką valdantiesiems

Milena ANDRUKAITYTĖ (BNS) / DELFI nuotr.

R. Karbauskis ir D. Grybauskaitė.

Valdančiosios Lietuvos žaliųjų ir valstiečių sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis prezidentės Dalios Grybauskaitės metiniame pranešime išgirdo jos savikritiką, o ne kritiką valdantiesiems.

„Daug savikritikos girdėjau, kritikos prasme, manau, jūs sutiksite, kad buvo mažiausiai per visus trejus metus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atžvilgiu“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

„Buvo labai daug savikritikos, tai yra labai gerai, galbūt visada, kai baigiasi kadencija, reikia kritiškai kalbėti apie savo paties viename ar kitame poste buvimą“, – tvirtino R. Karbauskis.

BIC

Klausiamas, kuriose pranešimo vietose jis įžvelgė šalies vadovės savikritiką, „valstiečių“ vadovas teigė, jog „šnekant apie įtaką teisėsaugos institucijoms, bandymą juos naudoti politikai, šiandien skaitome spaudoje, kaip tai buvo būtent daroma iš Prezidentūros“.

Kalbėdama apie teisėsaugą šalies vadovė sakė, kad „reikėjo daug metų, kol teisėsauga pagaliau išsivadavo iš baimių kažkam neįtikti, atsikratė telefoninės teisės, nustojo dangstyti savus“.

„Daug kartų mėginta įtraukti teisėsaugą į politinius procesus – pasitelkti rinkimų kovai ar karui su oponentais. Teisėsaugos institucijų nepriklausomumas – didelis pasiekimas. Tai būtina apginti ir išsaugoti“, – teisėsaugos reformą D. Grybauskaitė pranešime įvardijo tarp šalies pasiekimų.

Tuo tarpu kalbėdama apie valdžią šalies vadovė teigė, kad jos veiksmai smarkiai sumažino investuotojų pasitikėjimą Lietuva, o neigiamai nuotaikai didžiausią įtaką turėjo „kontroversiški valdžios sprendimai ir pareiškimai“.

Prezidentė sukritikavo iniciatyvas įvesti „vaučeriais“ vadinamų maisto kuponų sistemą, perkelti Žemės ūkio ministeriją į Kauną, pertvarkyti pensijų kaupimo sistemą, mokytojų apmokėjimo modelį ir gydymo įstaigas.

„Draudimai ir apokaliptiniai scenarijai, kurpiami dalies, dalies valdančiųjų, kelia nerimą ne tik užsienio investuotojams. Tai pasmerkia šalį nesibaigiantiems eksperimentams vaučeriais, pensijų pakopomis, švietimo modeliais, ligoninių mutacijomis ir veidrodinėmis ministerijomis“, – kalbėjo šalies vadovė.

Prezidentė skaitė paskutinį metinį pranešimą, antroji jos kadencija baigsis liepos 12 dieną.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.