R. Karbauskis: Biudžeto ir finansų bei Ekonomikos komitetai priklausys LVŽS

R. Karbauskis: Biudžeto ir finansų bei Ekonomikos komitetai priklausys LVŽS

BNS / DELFI nuotr.

R. Karbauskis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) bei Socialdemokratų partijos (LSDP) lyderiams trečiadienį pasirašius valdančiosios koalicijos sutartį, pradedamos parlamentinių komitetų ir komisijų dalybos.

Dviem svarbiausiems – Biudžeto ir finansų (BFK) bei Ekonomikos – komitetams vadovaus LVŽS atstovai, tačiau partijos lyderis Ramūnas Karbauskis BNS teigė dar negalintis pasakyti, kas bus siūlomi į jų vadovus.

„Dar dėliojame proporcijas. Mes pasistengsime kuo greičiau (pranešti kandidatus į komitetų vadovus – BNS)“, – BNS teigė R.Karbauskis, kuris bus LVŽS frakcijos vadovas ir vadovaus naujam Kultūros komitetui.

BIC

BNS žiniomis, BFK siūloma vadovauti kelias kadencijas parlamente dirbusiam Viktorui Rinkevičiui.

Pasak R.Karbauskio, jei Stasys Jakeliūnas būtų nepaskirtas finansų ministru, tuomet jis vadovautų komitetui,

„Mes dar svarstome. Tai priklausys nuo to, kas bus ministras. Jeigu bus patvirtintas (S.Jakeliūnas – BNS), tada komitetui bus siūlomas kitas žmogus. Jeigu bus priežastis, kad jis (S.Jakeliūnas – BNS) bus nepatvirtintas, tada jis – kandidatas į komiteto vadovus“, – BNS sakė R.Karbauskis.

V.Rinkevičius BNS teigė sutiksiantis vadovauti vienam svarbiausių komitetų.

R.Karbauskis BNS paneigė žiniasklaidos pranešimus, kad Ekonomikos komitetas priklausys ne LVŽS, o galbūt opozicijai. BNS žiniomis, realiausias kandidatas į jo vadovus yra Virginijus Sinkevičius. Jis BNS sakė sutiksiantis jį užimti.

„Sutikčiau. Baimės nėra. Jeigu dirbsime Lietuvai, vieningai komitete sutarsime“, – BNS teigė V.Sinkevičius. Pasak jo, vienas svarbiausių komiteto darbų turėtų būti šalies konkurencingumo stiprinimas.

„Pirmas dalykas – ūkio ir ekonomikos konkurencingumas. Kad valstybė sėkmingai galėtų konkuruoti su kitomis, aplinkinėmis šalimis. Mes puikiai suprantame, kad Lietuva nėra vienintelė, į kurią žiūri investuotojai, jie žiūri ir į Lenkiją, Latviją, Estiją, Slovakiją, Čekiją, todėl mes turime turėti konkurencingą aplinką, kuria pritrauktume investuotojus, kurie kurtų darbo vietas ir generuotų BVP“, – BNS teigė jis.

Pasak R.Karbauskio, socialdemokratų atstovai vadovaus Socialinių reikalų ir darbo, Teisės ir teisėtvakos, Užsienio reikalų bei galbūt Europos reikalų komitetams. Audito komiteto vadovo postas priklausys opozicijai.

LVŽS kandidatas į energetikos ministrus Virginijus Poderys, ministeriją prijungus prie Ūkio ministerijos, planuojama, grįš į Seimą ir perims Energetikos komisijos pirmininko pareigas. Kas šiai komisijai vadovaus iki tol, dar neapsispręsta.

„Jis (V.Poderys -BNS) energetikos srityje yra profesionalas, jo gebėjimus žinome“, – BNS teigė Seimo vicepirmininke įvardijama Rima Baškienė.

Pasak jos, Seimo mažumai atiteks Antikorupcijos bei Etikos procedūrų komisijų vadovų, taip pat ir vienas Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojų postai.

R.Baškienė BNS taip pat sakė, kad R.Karbauskis bus LVŽS frakcijos vadovas ir vadovaus naujam – parlamentiniam Kultūros komitetui, kuris bus įkurtas, suskaidžius dabartinį Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą.

bns

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.