R. Juknevičienė: „Savo patirtį paversiu europinės politikos iniciatyvomis“

R. Juknevičienė: „Savo patirtį paversiu europinės politikos iniciatyvomis“

JP / Asmeninio albumo nuotr.

NATO PA prezidentė R. Juknevičienė ir Ukrainos Aukščiausios Rados pirmininkas A. Parubijus Rytų Ukrainos fronte. 2018 m.

Lietuvoje gerai žinoma bei patyrusi politikė  – 2008-2012 m. krašto apsaugos ministrė, buvusi NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentė Rasa Juknevičienė – apie Europos aktualijas bei kodėl ji pirmą kartą apsisprendė dalyvauti gegužės 26 d. vyksiančiuose rinkimuose į Europos Parlamentą (EP). 

Lietuvoje esate aktyvi politikė, tad kas lėmė Jūsų sprendimą kandidatuoti į Europos Parlamentą? Ar Lietuvos vidaus politika Jūsų nebežavi?

BIC

Rasa Juknevičienė: Darbas Europos Parlamente yra lygiai taip pat svarbus darbas Lietuvai. Didelę savo gyvenimo dalį skyriau tam, kad visiems Lietuvos žmonėms gyventi būtų saugiau. Šiandien bandoma skaldyti Europos Sąjungą, tai ne tik Lietuvai, bet ir Europai yra pavojinga. Todėl darysiu viską, kad Europa būtų stipri. Nes saugi Lietuva įmanoma tik stiprioje Europoje ir NATO. Kandidatuoju, nes tikiu, kad ten galiu dar daugiau padėti Lietuvai, Europai bei mūsų Rytų kaimynėms. Manau, kad mano politinė patirtis sustiprintų Lietuvos balsą Europoje.

Kokių darbų nedelsdama imtumėtės tapusi EP nare? Kokiose srityse ketinate veikti?

R. Juknevičienė: Į būsimą Europos Parlamentą gali būti išrinkta nemažai Europos Sąjungos priešininkų, o Lietuvai reikia stiprios Europos Sąjungos. Todėl aš būčiau ES draugų pusėje, siekčiau bendrauti ir su tais, kurie, gyvendami kitokiomis aplinkybėmis, kitoje geografinėje mūsų kontinento pusėje, galbūt nemato tų dalykų, kuriuos čia matome mes.

Ne vienerius metus dirbdama NATO Parlamentinėje Asamblėjoje esu sukaupusi nemenką patirtį bei pažinčių, turiu daug draugų įvairiose politinėse grupėse, tad mano tikslas – telkti juos vardan bendrų darbų.

Lietuvos valstybės saugumas ir tolimesnis augimas taip pat labai priklauso nuo glaudaus ir tvirto Europos ir JAV tarpusavio ryšio, todėl mano darbe šio ryšio stiprinimas bus vienas svarbiausių prioritetų.

R.Juknevičienė ir JAV viceprezidentas M. Pence Vašingtone, Kongrese 2019 m.

Jei taptumėte EP nare, nemažai laiko praleistumėte toliau nuo namų bei artimųjų, kaip ketinate mažinti šį atotrūkį?

R. Juknevičienė: Daug kas mano, kad išrinkti į EP atstovai visą laiką leidžia Briuselyje. Taip nėra, parlamentarai turi galimybę grįžti į Lietuvą kas savaitę, bendrauti su žmonėmis. Taip ir daryčiau. Niekada neatitrūkčiau nuo Lietuvos reikalų. Tuo labiau kad savo gyvenimo neįsivaizduoju be namų Panevėžio rajone, Tiltagaliuose, kur geriausiai pailsiu bei atsigaunu rūpindamasi artimaisiais. Man be galo svarbi Tiltagalių kaimynystė, brangios ir sekmadienio mišios kaimyniniame miestelyje, kur gali visiems aplinkui palinkėti nuoširdžios ramybės. Lietuva yra Europa, todėl nejaučiu ir neplanuoju jausti jokios atskirties. Kviečiu visus dar energingiau siekti europietiškos Lietuvos visur.

Kandidatės į EP Rasos Juknevičienės nr. TS-LKD sąraše 4.

Politinė reklama. Apmokėta iš TS-LKD Europos Parlamento rinkimų kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. JPR020.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.