Pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas pasipuoš Belgijos Karalystės orkestrinės muzikos spalvomis

Pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas pasipuoš Belgijos Karalystės orkestrinės muzikos spalvomis

JP / Organizatorių nuotr.

Kovo 31-balandžio 1 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyks XVII jau tradiciniu tapęs Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas, kurio metu muzikos mylėtojai kviečiami apsilankyti gausybėje nemokamų renginių. Finale varžysis per 30 žiemą vykusiuose regioniniuose turuose atrinktų profesionalų ir mėgėjų pučiamųjų instrumentų orkestrų iš visos Lietuvos. Dalyvių skaičius šiemet perkops 900.

Orkestrai suskirstyti į 5 profesionalumo kategorijas. Juos pagal Europos vertinimo sistemą vertins tarptautinė komisija, sudaryta iš muzikos ekspertų: kompozitorių, dirigentų, profesionalių orkestrų vadovų iš Belgijos, Nyderlandų Karalystės, Estijos ir Lietuvos. Bus vertinama orkestrų garso kokybė, programos pasirinkimas ir atlikimas, intonacija, kiti kriterijai, nematant ir nežinant, kuris orkestras pasirodo scenoje.

Kaip ir kasmet, čempionato metu svečiai bus pakviesti į muzikos instrumentų parodą, vyks konferencijos, susitikimai su kompozitoriais, meistriškumo kursai ir koncertai.

BIC

Kiekvienais metais į čempionato renginius kviečiami svečiai iš įvairių Europos šalių. Šiemet čempionato finale sutiko dalyvauti žymus pasaulinio garso kompozitorius, dirigentas, pedagogas Kevin Houben. Būtent šio belgų kompozitoriaus kūrinius Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija čempionato dalyviams išrinko kaip privalomus atlikti A, C, D ir E kategorijose.

Kovo 31 d. 19 val. Panevėžio bendruomenių rūmuose koncertuos Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vario dūdų orkestro „Aukštyn“ (vad. Remigijus Vilys) ir Belgijos „Willebroek Brass Quartet“ ansambliai.

Balandžio 1 d. 19 val. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyks baigiamasis Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato koncertas ir apdovanojimų ceremonija. Koncertuos Lietuvos kariuomenės orkestras ir solistai. Dirigentai: mjr. Egidijus Ališauskas (Vilnius, Lietuva) ir Kevin Houben (Belgija). Solistai iš Belgijos: Lode Violet (kornetas), Joeri Van Hove (kornetas), Tim De Maeseneer (altas), Jonas Violet (eufonija).

Balandžio 2 d. 13 val. Šv. Trejybės bažnyčioje vyks legendinio Belgijos orkestro „Willebroek Brass“ koncertas, o 13.30 val. šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje bus galima pasiklausyti vario dūdų orkestro „Aukštyn“ koncerto..

Renginio organizatorius – Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija – džiaugiasi, kad čempionato dalyvių skaičius kasmet auga. Kartu puoselėjamas bei populiarinamas pučiamųjų orkestrų žanras Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie renginius ČIA.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.