PST praėjusių metų nuostoliai išaugo iki 4,85 mln. eurų

PST praėjusių metų nuostoliai išaugo iki 4,85 mln. eurų

BNS / JP nuotr.

Viena didžiausių Lietuvos statybų bendrovė Panevėžio statybos trestas (PST), naujai įvertinusi Rusijos Kaliningrado srityje vystomo nekilnojamo turto (NT) projekto vertę, padidino praėjusių metų audituotus nuostolius iki 4,852 mln. eurų. Balandžio pradžioje įmonė skelbė, kad pernai patyrė 2,769 mln. eurų grynųjų nuostolių.

PST per „Nasaq“ Vilniaus biržą pranešė, kad tai lėmė antrinės įmonės „Baltevromarket“ Kaliningrade vystomo NT projekto tikrosios vertės pokytis. Balandžio pradžioje projektas buvo vertinamas 9,7 mln. eurų, bet vėliau gavus komercinį pasiūlymą dėl dalies žemės sklypų Kaliningrade pardavimo bei papildomos informacijos apie potencialaus pirkėjo ketinimus dėl likusių Kaliningrade vystomo projekto žemės sklypų įsigijimo, šis įvertinimas buvo  sumažintas iki 6,5 mln. eurų.

Atsižvelgiant į tai, patikslintas ir balandžio 29 dieną vyksiančiam akcininkų susirinkimu teikiamas pelno paskirstymo projektas, sumažinant sukaupto paskirstytinojo pelno sumą nuo 28,739 mln. eurų iki 26,657 mln. eurų. Kaip ir anksčiau, visą sukauptą pelną siūloma perkelti į kitus finansinius metus.

BIC

Pernai PST akcininkams išmokėjo beveik 1 mln. eurų dividendų.

PST valdomos įmonių grupės 2018 metų audituoti konsoliduoti grynieji nuostoliai nepakito – jie siekia 4,307 mln. eurų. 2017 metais PST grupė buvo uždirbusi 753 tūkst. eurų, o tik pagrindinė įmonė – 194 tūkst. eurų grynojo pelno.

Grupės konsoliduotos pajamos pernai siekė 104,861 mln. eurų – 42 proc. daugiau nei 2017-aisiais, pagrindinės grupės įmonės pajamos išaugo 68,2 proc. iki 94,797 mln. eurų.

49,78 proc. PST akcijų priklauso bendrovei „Panevėžio keliai“, 7,87 proc. – Estijos „Swedbank“ klientams.

PST akcijos kotiruojamos biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.