Psichologė: lietuvių vaikai nepasižymi dideliu laimės rodikliu

Psichologė: lietuvių vaikai nepasižymi dideliu laimės rodikliu

0

Šių metų kovo 1 d. Lietuvoje oficialiai paskelbta institucinės globos pertvarkos pradžia žada didelių permainų. Pasak „Gelbėkit vaikus“ organizacijos psichologės Ingridos Bobinienės, institucinės globos deinstitucionalizacija – būtina.

Remiantis įvairiais tyrimais įrodyta, kad priešingai nei gyvenimas šeimose, vaikų gyvenimas institucinėse globos įstaigose žaloja jų psichologinę ir fizinę raidą.

„Vaiko buvimas šeimoje jam padeda vystytis sveikai ir augti laimingesniu žmogumi. O kaip žinome, šiuo metu lietuvių vaikai nepasižymi labai dideliu laimės rodikliu, laimės pojūčiu. Tai labai iš tikrųjų svarbu keisti tą sistemą, tą sistemą, kuri yra sovietinio palikimo ir orientuotis į geruosius pavyzdžius Vakaruose“, – laidoje „Arčiau mūsų“ jau šį šeštadienį 12 val. per BTV kalbės psichologė.

BIC

Prie institucinės globos pertvarkos Lietuvoje vienaip ar kitaip galime prisidėti kiekvienas iš mūsų. Vienas tokių būdų, leisiantis neabejingiems piliečiams prisidėti prie tėvų globos netekusių vaikų ugdymo – profesionalaus socialinio globėjo statuso įtvirtinimas. Pasak I. Bobinienės, tokie globėjai padės išspręsti daugelį problemų.

„Socialinis globėjas bus specialiai atrinktas ir parengtas žmogus profesionalas, dirbantis su kitais specialistais, kuris į savo šeimą 24 valandas per parą galės laikinai priimti vaiką, du ar net tris, kurie tuo metu neturi galimybių augti šeimoje. Tai yra puiki alternatyva vaikų globos namams, į kuriuos šiuo metu patenka vaikai“, – pasakos I. Bobinienė, kuri įsitikinusi, kad tai pasitarnautų deinstitucionalizuojant vaikų globos sistemą šalyje.

Šio šeštadienio laida „Arčiau mūsų“ analizuoja vaikų globos temą ir siūlo pasidomėti, kaip valstybė drauge su partneriais ruošiasi įgyvendinti institucinės globos pertvarką Lietuvoje.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.