Sėklidėse yra gaminamas vyriškas hormonas testosteronas, kurio sintezė lemia vyro lytinę funkciją. Tinkamai veikianti „sistema“ leis ne tik gyventi aktyvų lytinį gyvenimą, susilaukti palikuonių, tačiau taip pat ir išvengti tam tikrų ligų. Deja, su metais funkcionalumas mažėja, tad natūralu, kad kyla įvairių ligų rizikos. Viena jų yra prostatitas.
Svarbiausia yra reaguoti
Džiugu, kad šiuo metu prostatito gydymas yra efektyvus, dažniausiai veiksmingas nepaliekant jokių neigiamų pasekmių. Kuo greičiau bus reaguojama į kokius nors organizmo pokyčius – tuo didesnė tikimybė, kad liga bus suvaldoma greitai ir paprastai. Labai dažnai ši liga pirmiausia kankina tuos, kurių imuninė sistema yra silpna, o greta to – stresas, prasta mityba bei blogas miegas – tampa papildomi prostatito atsiradimo veiksniai.
Kas yra lėtinis prostatitas?
Lėtinis prostatitas dar kitaip gali būti vadinamas dubens skausmo sindromu. Nors tai nėra iki galo ištirta urologinė liga, tačiau nemalonu, kad skausmas šioje vietoje kelia tikrai labai didelį diskomfortą ir dažniausiai liga įvardijama lėtine tokiu atveju, kai trunka ne trumpiau nei 3 mėnesius. Skausmas dažniausiai yra lydimas įvairių šlapinimosi sutrikimų, taip pat gali pablogėti ir seksualinės funkcijos, galiausiai, susiduriama ir su ejakuliacijos problemomis.
Žinoma, kad lėtinis prostatitas labai blogina žmogaus gyvenimo kokybę, tad svarbu imtis priemonių, kurios gali padėti ne tik visam laikui sunaikinti šią ligą, tačiau taip pat ir padėti išvengti bet kokių galimų padarinių.
Lėtinio prostatito sukėlėjai
Prostatito gydymas bus efektyvus tik tokiu atveju, kai tinkamai identifikuojami ligos sukėlėjai. Jų gali būti įvairių, tad žemiau paminėsime dažniausius, kurie ir prisideda prie šios ligos vešėjimo. Žinoma, lėtine ji tampa tuomet, kai problema nėra gydoma ilgesnį laiko tarpą, tad efektyvi konsultacija su specialistu gali padėti išvengti rimtesnių sveikatos problemų, kurios neigiamai veikia žmogaus gyvenimo kokybę.
- Lėtinis prostatitas gali atsirasti dėl grybelių: Escherichia coli, Proteus, Klebsiella, Enterobacter, Pseudomonas, Neisseria gonorrhoeae…
- Taip pat gali atsirasti ir po netinkamai atliktos šlapimo takų procedūros: kateterizacija, cistoskopija, biopsija.
- Taip pat šią problemą sukelia ir lytiniu būdu plintantys įvairūs organizmai, tai yra: chlamydia trachomatis, ureaplasma urealyticum, trichomonas vaginalis…
- Galiausiai, yra tam tikri rizikos veiksniai, kurie didina tikimybę, kad bus susergama šia liga. Tai yra: įvairios lytinių organų traumos, taip pat ir jodinėjimas, net ir seksualinė abstinencija.
Prostatito simptomai
Prostatito gydymas yra labai įvairus ir apimantis daug skirtingų metodų. Dažniausiai įvertinus simptomus, kuriuos jaučia pacientas, jam skiriamas ir konkretus, labiausiai tinkamas gydymas.
- Kraujas spermoje.
- Gali būti sutrikusi potencija.
- Gali kankinti skausmas ejakuliacijos metu.
- Dažnai pasireiškia tarpvietės skausmas.
- Jaučiamas ir sėklidžių skausmas.
- Taip pat sumažėja lytinis potraukis.
- Ir t.t.
Gydymui dažniausiai yra rekomenduojami vaistai. Kursas dažniausiai trunka mėnesį laiko, tačiau gali kisti priklausomai nuo kiekvieno paciento situacijos. Taip pat dažnai taikomos ir įvairios terapijos.
