-16.5 C
Panevėžys
Trečiadienis, 8 gruodžio, 2021

Prokuratūra prašo toliau taikyti intensyvią priežiūrą A. Paleckiui

AutoriusIngrida Steniulienė (BNS)FotoBNS
A. Paleckis.

Generalinės prokuratūros prokurorė prašo toliau taikyti intensyvią priežiūrą šnipinėjimo byloje kaltinamiems buvusiam politikui Algirdui Paleckiui ir vilniečiui verslininkui Deimantui Bertauskui.

Prokurorė Vilma Vidugirienė mano, kad kardomąją priemonę tikslinga pratęsti tokiomis pat sąlygomis kaip anksčiau.

„Bylos nagrinėjimas nėra baigtas, kardomąją priemonę tikslinga taikyti, kada bus teismo sprendimas, nėra žinoma. Maksimaliam trijų mėnesių laikotarpiui turi būti pratęsta“, – per posėdį Šiaulių apygardos teisme sakė prokurorė V. Vidugirienė.

A. Paleckis kardomąją priemonę prašė pakeisti į švelnesnę, o kitas kaltinamasis D. Bertauskas – visiškai panaikinti.

„Pakankamai ilgai taikoma, neturėjau jokių pažeidimų, byla eina į pabaigą, prašau panaikinti, nepratęsti termino“, – teismui sakė D. Bertauskas.

Nutartys dėl intensyvios priežiūros termino pratęsimo bus skelbiamos trečiadienį.

Toliau posėdyje antradienį tęsiamos baigiamosios kalbos, ginamąją kalbą pradėjo sakyti vienas A. Paleckio advokatų Adomas Liutvinskas.

Prokurorė V. Vidugirienė gegužę pasiūlė šnipinėjimu kaltinamam buvusiam politikui A. Paleckiui skirti devynerių metų laisvės atėmimo bausmę, o kartu su juo teisiamą vilnietį verslininką D. Bertauską atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės.

Kaip BNS informavo teismo atstovas Vytautas Jončas, prokurorė teigė A. Paleckio ir D. Bertausko kaltė yra įrodyta ikiteisminio tyrimo ir teismo proceso metu surinktais duomenimis, Valstybės saugumo departamento surinkta medžiaga, kratų metu rastais ranka rašytais, išplėšytais ir užtušuotais užrašais, dokumentais ir kitais duomenimis.

Anot V. Vidugirienės, D. Bertauskas savo kaltę pripažino viso proceso metu, jo parodymai buvo nuoseklūs ir išsamūs, tuo tarpu, A. Paleckis savo parodymų versijas keitė priklausomai nuo naujausių bylų atsiradusių duomenų.

V. Jončo teigimu, prokurorė pabrėžė, kad abu kaltinamieji turėjo konkrečius sąrašus su Sausio 13-osios byloje dalyvaujančių teisėjų, prokurorų ir advokatų pavardėmis, apie kuriuos turėjo rinkti informaciją, todėl neabejotinai suvokė, kokį nusikaltimą daro ir, kad yra užverbuoti užsienio valstybės.

Kalbėdama apie D. Bertauską prokurorė teigė, kad jo išsamūs parodymai padėjo atskleisti šį sunkų nusikaltimą, todėl teismo prašoma jį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės.

Byloje A. Paleckis su D. Bertausku kaltinami šnipinėjimu kitos valstybės naudai, veikiant organizuotoje grupėje. Buvęs politikas kaltę neigia ir tvirtina atlikęs žurnalistinį tyrimą. D. Bertauskas kaltę pripažįsta.

Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį galbūt rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Kaip kitoks atlygis nurodoma pagalba užmezgant kontaktus su Rusijos politinės partijos atstovais, siekiant vienos iš Lietuvos registruotų partijų finansavimo, taip pat – pagalba užmezgant verslo kontaktus.

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990–1991 metais susijusias bylas.

Be kita ko, kaltinamieji turėjo rasti Lietuvos institucijose dirbančių asmenų, kurie už neteisėtą piniginį atlygį Lietuvos teisėsaugos institucijoms pateiktų tikrovės neatitinkančią informaciją apie Sausio 13-osios byloje nuteisto Jurijaus Melio sveikatos būklę – siekta, kad tai turėtų įtakos jam skirto suėmimo pakeitimui į švelnesnę kardomąją priemonę ar kitaip palengvinti J. Melio kalinimą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Automobilio priežiūra prasidėjus žiemai: svarbu išmokti pernykštes pamokas

confident-noyce

Prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl COVID-19 reagentų pirkimo

confident-noyce

Prokuratūra prašo teismo suimti į apsaugininką šovusį vyrą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau