Prokuratūra nutraukė tyrimą dėl galimo evangelikų liuteronų turto iššvaistymo

Prokuratūra nutraukė tyrimą dėl galimo evangelikų liuteronų turto iššvaistymo

BNS / DELFI nuotr.

Klaipėdos apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl grupės tikinčiųjų kaltinimų liuteronų vyskupui Mindaugui Sabučiui galimu turto iššvaistymu.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pernai rugpjūtį gavus Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios Priekulės parapijos tikinčiųjų atstovo pareiškimą. Jie skundėsi, kad vyskupas be konsistorijos (kardinolų susirinkimo) pritarimo 2009 metų pabaigoje paskolos sutartimi vienai įmonei paskolino daugiau nei 289 tūkst. eurų. Šiuos pinigus buvo paaukojęs mecenatas.

Kaip rašyta pareiškime, pasibaigus paskolos grąžinimo terminui pinigų bažnyčia neatgavo, mat įmonė bankrutavo.

BIC

Kaip pranešė prokuratūra, ikiteisminiame tyrime itin svarbiu tapo 2009-aisiais tarp vyskupo ir mecenato pasirašytas susitarimas, jo pagrindu už dalį aukotų lėšų pagal pasirašytą susitarimą vyskupas skyrė reprezentacinio automobilio pirkimui Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios konsistorijos reikmėms, o kitą dalį, pagal susitarimą, paskolos sutarties pagrindu paskolino.

Pagal tarp vyskupo ir mecenato pasirašytą susitarimą, mecenatas norėjo, kad dovanoti pinigai „augintų procentus“, o gauta suma būtų naudojama kunigų paramai. Anot prokuratūros, pagal surinktus duomenis matyti, kad įsipareigojimo vyskupas laikėsi, dalį pinigų skyrė automobiliui pirkti, o kitus iš pradžių padėjo į atidarytą terminuoto indėlio sąskaitą banke, vėliau sudarė paskolos sutartį su įmone, kuri bankrutavo.

Surinktų duomenų visumos pagrindu ikiteisminiame tyrime priimtas nutarimas jį nutraukti, nes nenustatyta, kad vyskupas veikė nusikalstamai siekdamas iššvaistyti Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios turtą – pinigines lėšas.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.