Prokuratūra nepradėjo ikiteisminio tyrimo dėl A. Juozaičio apšmeižimo

Prokuratūra nepradėjo ikiteisminio tyrimo dėl A. Juozaičio apšmeižimo

BNS / DELFI nuotr.

A. Juozaitis.

Prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl dabar jau buvusio kandidato į prezidentus Arvydo Juozaičio galimo šmeižimo bei trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise.

Kaip pirmadienį pranešė prokuratūra, sprendimas priimtas nustačius, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

„Prokuroras pažymi, kad baudžiamoji atsakomybė demokratinėje visuomenėje turi būti suvokiama kaip griežčiausia, kraštutinė priemonė, kai švelnesnėmis priemonėmis tų pačių tikslų negalima pasiekti. Dėl to pirmiausia, siekiant apginti asmens garbę ir orumą, turėtų būti išnaudotos švelnesnės, Civiliniame kodekse numatytos, priemonės“, – rašoma prokuratūros pranešime.

BIC

Kandidatas į prezidentus A. Juozaitis gegužės 7 dieną kreipėsi į prokuratūrą dėl to, kad Lietuvos radijo laidoje buvo išplatinta esą tikrovės neatitinkanti šmeižikiško pobūdžio informacija.

Pareiškėjas nesutiko su dviejų laidoje išsakytų teiginių teisingumu ir prašė juos įvertinti baudžiamosios teisės prasme.

Išanalizavęs A. Juozaičio pareiškime nurodytus duomenis, susipažinęs su viešumoje paskelbta informacija, prokuroras konstatavo, kad radijo laidoje paskelbti teiginiai savo pobūdžiu neatitinka būtinų Baudžiamojo kodekso straipsnio dėl šmeižimo nurodytų nusikalstamų veikų sudėties požymių.

Pasak prokuratūros, atsižvelgta ir į tai, kad vienas iš pareiškėjo nurodytų teiginių buvo paneigtas Lietuvos radijo eteryje.

Pareiškėjas vieną iš nurodytų teiginių – dėl A. Juozaičio vadovaujamo judėjimo neva „stengimosi“ patekti į Europos Parlamentą, prašė įvertinti ne tik kaip jo asmens šmeižimą, bet ir kaip galimą trukdymą rinkimams panaudojant apgaulę.

Nutarime atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šio teiginio nurodoma, kad tokio pobūdžio informacijos paskleidimas nėra laikytinas rinkėjų apgaule ir nesiekia baustinumo ribų.

Filosofas A. Juozaitis dalyvavo prezidento rinkimuose, jis surinko 4,69 proc. rinkėjų balsų.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.