Projektu siekiama, kad Panevėžys taptų patrauklus jaunų šeimų miestas

Šeimos erdvė – tai kokybiško laiko organizavimas Vilniuje ir Panevėžyje. Viešosios įstaigos „Šeimos erdvės“ įkūrėja Karolina Pakalkė, vis dažniau ir daugiau laiko praleidžia Panevėžyje, prisidėdama prie idėjos įgyvendinimo, kad Panevėžys taptų patrauklus jaunų šeimų miestas. 

Karolina labiausiai džiaugiasi, kad visas idėjas įgyvendinti padeda kultūros vadybos studentė Ieva Kumpelytė.

Vienas iš Šeimos erdvės įgyvendinamų projektų – pilietiškumą skatinantis projektas „Padėk tašką“ ir šio projekto renginiai prasidėjo vakar. Siekdami parodyti kiekvieno jauno žmogaus kaip asmenybės svarbą valstybėje suformulavome šūkį „Padėk tašką!“.

Kiekvienas žmogus šioje mažoje valstybėje – Lietuvoje, yra labai svarbus taškas ir jei nors vieno taško mes netenkame, toje vietoje atsiranda skylė. Kad valstybė netaptų tuščia ertmė, išskirdami amžiaus grupes: šeimas auginančias mokyklinio amžiaus vaikus, vaikus (7-13 m.), jaunimą (14-29 m.) kviesime į projekto „Padėk tašką“ (parodyk savo svarbą valstybei arba parodyk, kad tau rūpi) renginius. Ieškodami būdų, kaip vaikus ir jaunimą įtraukti į aktyvų patriotinių jausmų ugdymosi procesą, iškėlėme tikslą, kad pilietiškumo ugdymas bus ne siekis, o priemonė realizuojant saviraiškos poreikius.

Žaidimo forma belsimės į Y ir Z kartas, tam kad vaikai ir jaunimas patys ieškotų atsakymų ir garsiai tai įvardintų kodėl reikia mylėti savo kraštą, gerbti tautos papročius, didžiuotis tautiniu tapatumu.

[quote_box_center] Projektą „Padėk tašką!“ apjungs keturi renginiai:

1. Debatai „Kodėl verta likti ir gyventi Lietuvoje?“;

2. Filmų kūrimų kūrybinės–edukacinės dirbtuvės „Kuriu Tau, Lietuva“ (gegužės 13-15 dienomis, 16 val., AJE);

3. Skautiškas žygis „Parodyk, kad Tau rūpi“ (Panevėžys–Vilktupis–Panevėžys, birželio 8 d. 10 val.);

4. Pilietiškumo žaidynės (liepos 6 d. 12 val., Senvagėje), kurias organizuoti padės Panevėžio krašto policininkai, medikai ir karininkai. [/quote_box_center]

Projektą finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė.

Vakar įvyko pirmasis projekto „Padėk tašką“ renginys. Panevėžio atvirame jaunimo centre vyko debatai tema „Ar verta likti ir gyventi Lietuvoje?“.

Norime pasidžiaugti diskutavusių žmonių įvairove nuo moksleivių iki jaunų žmonių atstovų. Debatuose dalyvavo moksleiviai-abiturientai: Augustas Gudelis ir Arnoldas Rauba, kurie kalbėjo apie perspektyvas likti ir gyventi Lietuvoje.

„Lietuva yra projektas, turintis tikslą sukurti laimingą visuomenę, kuo daugiau duosime valstybei, tuo geriau čia bus gyventi“, – kalbėjo A. Rauba.

Jauni žmonės grįžę iš užsienio dalinosi savo patirtimi, kodėl grįžo gyventi į Lietuvą.

„Emigracija – tai tėra geroji patirtis žmogui“, – teigė Jurgis Grigaliūnas. Jaunas šeimas atstovavę Darius Liutkevičius ir Saulius Jakutonis savo kalboje akcentavo, kad pamiršome savo norą, didžiuotis Lietuva ir skatino pagalvoti kodėl.

Debatus vertino komisija: Daiva Juodelienė, Loreta Bekerė ir Daumantas Simėnas.

Organizatoriai džiaugiasi pirmuoju renginiu, ir kviečia nelikti abejingais – „Padėk tašką!“, dalyvauk kituose rengiamuose renginiuose. Sekite mūsų renginius socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“ – Šeimos erdvė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Baigėsi Aukštaičių-Žemaičių bendruomenės projektas „Sportuojanti bendruomenė – sveika bendruomenė“

confident-noyce

Po Panevėžio rajoną keliauja projektas „Gardu kaip du medu“

confident-noyce

Panevėžio kolegija organizavo jaunimo ir verslo atstovų pusryčius

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau