Projekto veiklų viešinimo renginys Panevėžyje

Projekto veiklų viešinimo renginys Panevėžyje

0

JP / Panevėžio PPAR nuotr.

111Sausio 25 dieną Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius bei Tarptautinių ryšių ir projektų skyriaus vadovė Angelija Zokaitienė pristatė vykdomą projektą Panevėžio rūmų ir Utenos filialo nariams, Panevėžio miesto savivaldybės vadovams ir verslininkams bei visuomenei.

Projekto „Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų eksporto skatinimo iniciatyvos“ vykdytojas yra Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Projekto Nr.03.2.1-LVPA-K-801-01-0016 pradžia – 2015 metų spalio 2 diena ir pabaiga 2017 metų spalio 2 d.

Projekto tinkamos finansuoti išlaidos sudaro daugiau kaip 680 tūkst. eurų. Finansuojamos tarptautiškumą skatinančios veiklos: dalyvavimas tarptautinėse parodose jungtiniame stende bei verslo misijose. Pastarosiose įmonės gali užmegzti verslo ryšius, pasisemti naujos patirties ir idėjų kurias įgyvendintų savo versle.

BIC

Pagal projektą 2016 metais jau dalyvauta 6 tarptautinėse parodose bei 5 verslo misijose. 2016 metų sausio mėnesį tekstilės pramonės atstovai vyko į parodas Hanoveryje ir Kelną, o  vasario mėnesį meninio stiklo meistrai mezgė kontaktus ir ieškojo užsakymų Frankfurte, tarptautinėje parodoje „Ambiente 2016, rugsėjo mėnesį tekstilininkai dalyvavo Paryžiuje vykusioje parodoje „Maison and Objet”, o stiklininkai Stiklo parodoje Diuseldorfe.  Spalio mėnesį meninio stiklo gamintojai išvyko į tolimąjį Hongkongą, kur vyko „Home and Gifts Snow“.

Parodose dalyvavusios 5 tekstilės šakos bei 5 meninio stiklo gamybos įmonės iš Lietuvos galėjo pasinaudoti Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo finansuojama parama ir tai svarbi paskata verslui plėsti bei eksportui didinti.

Ne mažiau svarbios įmonių eksporto rinkų paieškai buvo verslo misijos. Pernai kovo mėnesį 13 įmonių išvyko į verslo misiją  Izraelyje, o balandžio mėnesį į Jungtinius Arabų Emyratus bei Omaną. Lapkričio mėnesį 21 įmonė dalyvavo verslo misijoje į Jungtines Amerikos Valstijas ir Kanadą,  Niujorke dalyvauta B2B kontaktų mugėje, Kanadoje vyko svarbūs susitikimai su vietos verslininkais, o Las Vegaso parodų centre aplankyta Tarptautinė metalo įrengimų bei įrangos paroda FABTECH.

Renginio metu Visvaldas Matkevičius ir Angelija Zokaitienė detaliai pristatė visas šias veiklas. Kalbėta apie tai, kaip sudaromos programos, sulaukta vertingų pasiūlymų ateityje organizuojamiems renginiams efektyvinti.

Pasak Visvaldo Matkevičiaus „Renginių sėkmė, ar tai būtų paroda ar verslo misija, priklauso nuo to kaip detaliai ruošiamasi jiems. Svarbu įvertinti verslininkų poreikius ir maksimaliai stengtis juos įvykdyti. Kadangi verslo misijose paprastai dalyvauja įvairių sektorių įmonės, tai mes stengiamės, kad organizuojant susitikimus ar lankant parodas bei jose dalyvaujant, būtų kuo daugiau naudos”.

Parodyta daugiau kaip 150 nuotraukų iš projekto veiklų, tarp kurių parodos dalyviai, stendai, darbas parodos metu, susitikimai verslo misijų metu ir kt.

Toliau apie dalyvavimo projekte naudą kalbėjo patys verslininkai. UAB „Verslavita“ direktorė Gražina Garuolienė sakė, kad gautais kontaktais, nauda ir informacija dalinasi su savo kolegomis ir kitomis tos srities įmonėmis.

UAB „Burbuliukas ir Co“ direktorius Vytautas Kriovė pažymėjo, kad pamatytas parodose naujoves jau pradėjo taikyti savo versle.

UAB „Glasremis“ direktorius Remigijus Kriukas pasakojo, kaip prieš daugelį metų pradėjo dalyvauti tarptautinėse parodose. Šiais metais paroda Frankfurte „Ambiente 2017“ jau bus 24-oji įmonės tarptautinė paroda. Jų  dėka įmonė ir jos gaminiai žinomi daugelyje pasaulio šalių. O dalyvavimas pagal šį projektą organizuojamose parodose padės išplėsti eksporto rinkas ir susirasti naujų pirkėjų.

UAB „Avaterma“ direktorius Algirdas Pakaušis taip pat akcentavo pamatytas parodose naujoves, kas leistų tobulinti gamybos procesus, efektyvinti gamybą bei orientuotis į eksportą.

Renginio metu daug diskutuota, atsakyta į gausius dalyvių klausimus.

Taip pat vyko individualios konsultacijos dėl ateityje organizuojamų renginių, jų programų sudarymo, išgirsta verslininkų pasiūlymų ir pageidavimų. Kalbėta apie galimybes dalyvauti ateities projektinėje veikloje.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.