Projekto tikslas – didinti vyresnio amžiaus asmenų integraciją

AutoriusVAIDA REPOVIENĖFotoORGANIZATORIŲ

Panevėžio švietimo centras nuo 2018 m. lapkričio 27 d. įgyvendina iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšų bendrai finansuojamą projektą „Sau ir bendruomenei“ (Nr. 08.6.1-ESFA-V-911-06-0007). Projektas skirtas Vietos veiklos grupės Panevėžio vietos plėtros strategijai įgyvendinti.

Projekto tikslas – didinti vietos plėtros strategijos įgyvendinimo teritorijos senyvo amžiaus žmonių integraciją į ekonominę, socialinę, visuomeninę, kultūrinę veiklą per jų bendrųjų ir praktinių-dalykinių kompetencijų plėtrą, kūrybinę veiklą bei savitarpio pagalbą.

Vienas iš projekto uždavinių – mokyti 22 savanorius savanorystės teorinių pagrindų: formuoti, stiprinti bei praktikoje įtvirtinti jų savanoriškos ir savipagalbos veiklos įgūdžius. Taip pat siekiama, pasitelkus specialistus, išsiaiškinti projekto dalyvių poreikius, pomėgius, gebėjimus bei  galimybes, motyvuoti naujoms, kūrybinėms veikloms, sudaryti sąlygas praktiškai išbandyti ir įgyvendinti kūrybinius sumanymus pasirinktose praktinių-kūrybinių sekcijų veiklose, kurioms vadovauja savanoriai.

Veiklos, grindžiamos savanoryste ir savitarpio pagalba

Panevėžio švietimo centras, siekdamas plėtoti senyvo amžiaus žmonių savarankiškos veiklos galimybes, skatinti vietos bendruomenių, įvairių sričių institucijų, skirtingų kartų bendradarbiavimą, inicijuoja projekto „Sau ir bendruomenei“ veiklas, grindžiamas savanoryste ir savitarpio pagalba.

Projekte iš viso numatyta 12 veiklų, pagal projekto uždavinius ir pobūdį suskirstytų į tris grupes. Pirmosios grupės veiklos buvo skirtos skatinti, aktyvinti savanorystę bei savipagalbą: 22 savanoriai dalyvavo trijų dienų mokymuose apie darbo su vyresnio amžiaus žmonėmis specifiką. Vėliau savanoriai 54-iems projekto dalyviams vedė įvairias veiklas, kurios tęsiamos ir dabar.

Antrosios grupės veiklos skirtos projekto dalyvių motyvacijai stiprinti, savo poreikiams, pomėgiams, gebėjimams išsiaiškinti. Savanoriai supažindino projekto dalyvius su verslo galimybėmis mieste, mokė dirbti kompiuteriu, psichologai pakvietė į supervizijų grupes. Šios veiklos vis dar tęsiamos.

Trečioji grupė – edukacinės veiklos ir praktiniai užsiėmimai. Projekto dalyviai galėjo rinktis veiklas, kurios geriausiai atitiko jų poreikius, pomėgius ir gebėjimus. Vieni mezgė riešines, kojines, velė vilną, kiti iš senų buities daiktų kūrė įvairias dekoracijas. Mokytojų pamokyti, kaip derinti medį ir molį, projekto dalyviai sukūrė puikių simbolinių dovanų. Mėgstantiems gaminti buvo pasiūlyta veikla „Konditerijos gaminių gamyba“.

Dėmesys edukacinėms programoms

Projekto dalyviams buvo siūloma rinktis edukacines programas: „Siūlai, siūlai, susivykit“, „Antrasis daikto gyvenimas“, „Vaistingieji žolynai“, „Duonelė kasdieninė“, „Prakalbintas molis“, „Pinkit auskit, mano rankos“, kurios vyko Biržų rajone esančiame muziejuje, Renavo dvare, Arklio muziejuje. Panevėžio kraštotyros muziejuje projekto dalyviai klausėsi paskaitos, kaip prikelti senus buities daiktus antram gyvenimui, apžiūrėjo unikalius muziejaus eksponatus.

Didelis susidomėjimas

Savanoriauti mielai sutiko informatikos, dailės, technologijų mokytojai, taip pat psichologai, ekonomistai.

Savanorė mokytoja Jovita Ivanauskienė džiaugėsi vyresnio amžiaus asmenų aktyvumu ir energija. Anot jos, projekto dalyviai labai smalsūs, nuolat klausia, dalijasi savo patirtimi. Su tokia tiksline grupe labai malonu dirbti: vyresnio amžiaus asmenys nėra įnoringi, nuoširdžiai džiaugiasi pasiektu rezultatu.

Panevėžio švietimo centro metodininkė Virginija Juknienė, kuruojanti du labai panašius projektus, taip pat džiaugiasi, kad tikslinė grupė mielai dalyvauja visose veiklose. „Būna ir taip, kad nebelieka laisvų vietų, tenka atsiprašyti, kad visų norinčių priimti nėra galimybių“, – teigia koordinatorė.

Panevėžio vietos veiklos grupės pirmininkė Sandra Jakštienė taip pat stebisi vyresnio amžiaus panevėžiečių aktyvumu.

Projekto išskirtinumas, anot pirmininkės, yra tas, kad savanoriai, dalyvavę mokymuose apie savanorystę, vėliau patys vedė įvairias veiklas projekto dalyviams. „Labai smagu, kad mieste skatinama bendruomenės narių savanorytė, savitarpio pagalba, skatinamas skirtingų kartų bendradarbiavimas“, – kalbėjo S. Jakštienė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lietuvos pasieniečiams – daugiau nei pusės milijono eurų JAV Energetikos departamento parama

confident-noyce

Panevėžys planuoja įgyvendinti naujus investicinius projektus

confident-noyce

Ministerijų miestelio architektūrinį konkursą laimėjo „Studijos Archispektras“ projektas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau