Projekto „Išmanioji klasė 2016“ prizai – Alizavos mokyklai

Projekto „Išmanioji klasė 2016“ prizai – Alizavos mokyklai

JP / Organizatorių nuotr.

Apdovanotos dvi projekto “Išmanioji klasė 2016“ nugalėtojos – Tauragės „Šaltinio“ progimnazija bei Kupiškio r. Alizavos pagrindinė mokykla. Šios mokyklos kaip prizą gavo po išmaniąją klasę, kurią dovanojo projekto partneris interneto parduotuvė „emobilus.lt“. Tauragės progimnazijai mokyklai teko 20 „Huawei“ planšetinių kompiuterių, Alizavos pagrindinei mokyklai – 10.

Nuo sausio vykęs „Mes rūšiuojam“ projektas skatino rūšiuoti elektronikos atliekas ir numatė apdovanojimus tiems, kurie atskirai rinko naudotus mobiliuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Apdovanojimai buvo skirti dviejose kategorijose – daugiausiai mobiliųjų įrenginių surinkusiai mokyklai bei daugiausiai vienam mokiniui surinkusiai mokyklai. Tokia skatinimo sistema taikoma norint paskatinti aktyviai dalyvauti ir mažas mokyklas, kurios neturi galimybių varžytis su didelėmis mokyklomis, kur elektronikos atliekas renka didelis skaičius moksleivių.

„Kartu su projekto partneriais tikimės, kad įrengtos išmaniosios klasės mokyklose bus geras pavyzdys, kad rūšiuoti yra būtina, o laimėjusių mokyklų moksleiviams sukurs modernias galimybes mokytis,“, – sako „Mes rūšiuojam“ organizuojančių Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos (GIA) ir Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos (EGIO) vadovas Alfredas Skinulis.

BIC

Projekto partneris interneto parduotuvė „emobilus.lt“, padovanojusi dvi išmaniąsias klasės geriausioms mokykloms, tikisi, kad atliekų rūšiavimas tarp jaunimo palaipsniui taps mada.

„Vaikai ir jaunimas visuomet visur stengiasi būti pirmieji, tad tikimės, kad mūsų įsteigti prizai jiems bus gera motyvacija toliau rodyti atsakingą pavyzdį ir tausoti mūsų aplinką ir išteklius“, – sako emobilus.lt plėtros koordinatorė Lina Rimkutė.

Projektas „Mes rūšiuojam“ Lietuvoje vyksta jau penktus metus, jame dalyvauja apie 1500 Lietuvos švietimo įstaigų, kurios suvienijo jėgas rūšiuojant elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas. Atliekų surinkimas ir perdirbimas vyksta pagal Aplinkos ministerijos nustatytas tvarkas bei aprobuotus teisės aktus. Į projektą aktyviai įsijungė ir automobilių servisai bei įvairios įmonės.

Kiekvienas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas kasmet suskirstomas į dvi atskiras akcijas – viena jų prasideda rugsėjį ir tęsiasi iki sausio, kita prasideda kovą ir baigiasi vasarą. Akcijų metu nustatytu laiku į sutartas vietas prie mokyklų, įmonių atgabenama sena, nenaudojama elektronika, senos baterijos. Tose vietose atliekos yra sveriamos ir surašomos. Gali būti pristatoma tiek smulkios atliekos (pvz., plaukų džiovintuvas, mikrobangų krosnelė, virtuvės kombainas ar pan.), tiek stambios atliekos – televizoriai, kompiuteriai, šaldytuvai ir t.t. Įvairios susidarančios atliekos surenkamos ir iš automobilių servisų, fiksuojant atliekų rūšis ir kiekius. Pagal rezultatus projekto dalyviai yra skatinami įvairiais prizais.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.