-4.9 C
Panevėžys
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023

Profesionali muzikantė iš Perekšlių I. Jonaitytė: „Kai nori, spėji viską“

AutoriusDOMINYKAS GŪRAFotoASMENINIS ALBUMAS
I. Jonaitytė.

Indrė Jonaitytė – 24-erių muzikantė iš Perekšlių. Nuo vaikystės grojanti mergina ne kartą tapo ne tik Europos, bet ir pasaulio pučiamųjų orkestrų čempionatų laureate. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė savo žiniomis dalinasi ir su mažaisiais muzikantais.

Lankė orkestrą nuo mažumės

Kaip naujienų portalui JP pasakojo jaunoji muzikantė I. Jonaitytė, groti orkestre pradėjo nuo 6-erių.

„Nuo pat mažų dienų buvau aktyvi orkestrų veikloje. Norėdavau visur dalyvauti, vykti į koncertus,  stengdavausi nepraleisti nei vienos repeticijos. Į savo pomėgį, kuris šiandien jau yra darbas, žiūrėdavau atsakingai, nes žinojau, kad muzika – mano ateitis“, – sakė Indrė.

Muzikantės teigimu, pagrindinės savybės, kurios yra būtinos grojant orkestre – užsispyrimas ir kantrybė.

„Pagrindinės savybės, kurios mane lydėjo ir lydi iki šiandien – užsispyrimas ir kantrybė. Prieš lipdama į sceną esu susikaupusi ir rami. Manau, tai svarbu visiems, norintiems pasiekti savo tikslų“, – aiškino I. Jonaitytė.

Muzika – kiekviename gyvenimo žingsnyje

I. Jonaitytė tikina, kad išbandė ne vieną instrumentą.

I. Jonaitytė.

„Nuo 6-erių metų pradėjau groti althornu, paskatinta krikšto mamos Ligitos Bilevičienės, vadovaujančios Panevėžio rajono Perekšlių kaimo „Brass band“ orkestrui „Saulutė“. Kai man buvo 9-eri, nusprendžiau pakeisti instrumentą – išmėginau kornetą“, – pasakojo mergina.

„Vėliau pradėjau lankyti Naujamiesčio kultūros centro Dailės galerijos vario dūdų orkestrą „Aukštyn“. Po kiek laiko įstojau į Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnaziją, ten dar giliau pasinėriau į muzikos vandenis. Gimnazijoje mokiausi ir bendrojo ugdymo dalykus, ir nemažai laiko skyriau grojimui kornetu“, – tęsė Indrė.

2013 metais muzikantė iškilo į naujas aukštumas.

„Tų metų vasarą vykau į tobulinimosi stovyklą Trakuose, pavadinimu „Trakų fanfarinė savaitė“. Ten mokiausi su žymiais pasaulio atlikėjais, lankiau meistriškumo kursus su žymiu trimitininku Per Ivarsson. Per savaitę įgijau tiek patirties, žinių, pasitikėjimo savimi ir motyvacijos, kiek nėra tekę įgyti per visus metus. Po to net savaitgaliais nepaleisdavau korneto iš rankų“, – su šypsena prisiminė muzikantė.

Geriausia solistė

Pasak Indrės, iki šiol labai gera prisiminti tą akimirką, kai buvo pripažinta geriausia soliste.

„Tai buvo 2015-ais metais. Man pačiai buvo vos penkiolika. Europos „Brass band“ čempionate Vokietijoje, jaunių kategorijoje buvau pripažinta geriausia soliste. Šis laimėjimas leido pažinti dar daugiau įžymių atlikėjų, orkestrantų ir dirigentų. Per tokias pažintis atsirado galimybių keliauti į kitas šalis, pagroti su užsienio orkestrais“, – aiškino mergina.

Šiais metais Indrė grojo Anglijoje.

„Mančesteryje trūko vieno solo korneto, todėl manęs paprašė sudalyvauti Anglijos nacionalinio „Brass band“ konkurso perklausoje. Tai buvo nepakartojama patirtis. Manau, kad kiekvienas pasirodymas suteikia daugiau žinomumo, o tokiomis galimybėmis naudotis nebijau“, – šypsojosi I. Jonaitytė.

Muzikantė išties yra žinoma – ji grojo su Lietuvos policijos reprezentaciniu orkestru, Lietuvos kariuomenės, Nyderlandų orkestrais, yra pasirodžiusi ir Prezidentūroje, Valdovų rūmuose, iškilminguose koncertuose.

„Šiuo metu groju profesionaliame Lietuvos simfoniniame pučiamųjų instrumentų orkestre. Su juo gruodžio mėnesį, turėjau labai įsimintinus koncertus Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Vilniaus rotušėje. Mano širdžiai mieliausias buvo koncertas Panevėžyje, festivalyje „Dūdų Vasara“, – sakė muzikantė.

I. Jonaitytė.

Šiuo metu studijuoja

Indrė Jonaitytė studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

„Esu magistro antro kurso studentė, studijuoju Adomo Kontauto trimito specialybės klasėje. Įstoti į akademiją buvo natūralus sprendimas, nes jau anksti supratau, kad muzika ir yra mano karjeros kelias. Labai daug duoda tėvų palaikymas – nors jie ir nėra muzikantai, bet supranta, kad aš gyvenu ir kvėpuoju muzika, todėl mane skatina siekti aukštumų“, – džiaugėsi I. Jonaitytė.

Mergina žingeidi – ji neatmeta galimybės studijuoti toliau.

„Liko paskutiniai studijų metai. Žinau, kad šis išsilavinimas prisidėjo ir dar smarkiai prisidės prie mano tolimesnės karjeros. Tikriausiai, po studijų, apsvarstysiu dar ne vieną ateities scenarijų, galbūt pasirinksiu dar viena studijų kryptį“, – šypsojosi mergina.

Profesionali muzikantė iš Perekšlių I. Jonaitytė: „Kai nori, spėji viską“.

Ugdo mažuosius muzikantus

Indrė taip pat dirba Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje.

„Ši patirtis man yra nauja, nes tai individualus darbas su įvairaus amžiaus mokiniais. Turiu 5-6 metų vaikų grupę, taip pat 8 individualius mokinius, nuo pirmos iki aštuntos klasės. Dirbame, mokomės valdyti instrumentus. Visada gebu atrasti ryšį su vaikais, man tai puikiai sekasi“, – džiaugėsi muzikantė.

„Žinoma, daug kam kyla klausimas – „kaip tu viską spėji?“. Mano atsakymas paprastas – kai nori, tai spėji viską“, – pridūrė Indrė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžietė dainininkė M. Milčiūtė-Moni: „Man menas nėra menas, jeigu juo nesidalinu su kitais“

confident-noyce

24-erių vargonininkas iš Smilgių P. Puleikis: „Mane įkvepia bendruomenė“

confident-noyce

Panevėžietė A. Lukoševičienė kalbų moko pasitelkdama savo sodą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau