18.7 C
Panevėžys
Šeštadienis, 23 rugsėjo, 2023

Profesines studijas šiemet pasirinko per 18 tūkst. jaunuolių

Profesines studijas šiemet pasirinko per 18 tūkst. jaunuolių, populiariausios – inžinerinių profesijų programos. Profesines studijas šiemet pasirinko gerokai mažiau mokinių nei pernai, kuomet į profesines mokyklas buvo priimta per 23 tūkst. jaunuolių.

Per šių metų priėmimą į profesinio mokymo įstaigas sutartis pasirašė 18 tūkst. 685 asmenys iš 21 tūkst. 129 pakviestųjų, pranešė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO).

Anot pranešimo, didžioji dalis jaunuolių mokysis inžinerinių profesijų (4268) švietimo srities programose, kiek mažiau – paslaugų asmenims (3695). Dar 2779 asmenys profesinio mokymo sutartis pasirašė verslo ir administravimo, 2486 – architektūros ir statybos srities programose.

Daugiausia mokinių šiuos mokslo metus pradės Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre, čia pasirašyta 1413 profesinio mokymo sutarčių. Per 1 tūkst. sutarčių stojantieji pasirašė Šiaulių profesinio rengimo centre.

Panašų skaičių mokinių surinko Kauno statybos ir paslaugų mokymo (885), Alytaus profesinio rengimo (741), Marijampolės profesinio rengimo (719), Kauno technikos profesinio mokymo (713) ir Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo (686) centrai.

Stojantieji, turintys pagrindinį išsilavinimą ir siekiantys įgyti vidurinį išsilavinimą su kvalifikacija, daugiausiai sutarčių pasirašė automobilių mechaniko mokymo programoje Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje, higieninės kosmetikos kosmetiko – Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre, automobilių elektromechaniko – Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje.

Populiari ir apdailininko (statybininko) mokymo programa, kurią stojantieji mokysis tiek Marijampolės profesinio rengimo centre, tiek Vilniaus statybininkų rengimo centre. Turintieji vidurinį išsilavinimą daugiausia sutarčių pasirašė Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre vykdomose Slaugytojo padėjėjo modulinėje ir Statybos verslo paslaugų teikėjo mokymo programose.

Pernai į profesines mokyklas buvo priimta 23,7 tūkst. mokinių. Populiariausios buvo grožio ir sveikatos paslaugų, automechaniko, elektroniko, statybininko-apdailininko, virėjo profesijos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šiais metais į universitetus ir kolegijas įstojo daugiau abiturientų nei pernai

confident-noyce

Panevėžyje vyks „Studijų diena 2023“

confident-noyce

Pedagogikos studentams – galimybė sudaryti išankstinę darbo sutartį ir gauti daugiau nei 500 eurų stipendijas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau