Profesinė ugniagesių diena – be įprasto šventinio šurmulio

Profesinė ugniagesių diena – be įprasto šventinio šurmulio

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Dėl COVID-19 paskelbtas karantinas atėmė iš Panevėžio rajono ugniagesių tradicinį profesinės dienos renginį, kuris kasmet gegužės 4 -ąją šurmuliuodavo Raguvoje, ugniagesių globėjo šv. Florijono aikštėje ir kultūros centre.

Šiemet 19-asis kartas bus kitoks – be šventinės rikiuotės, gaisrinių automobilių kolonos, kolegų susibūrimų, gausių sveikintojų kalbų, gyvo koncerto.

Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis telefonu pasveikino Panevėžio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininką Arūną Blaževičių ir perdavė linkėjimus komandų ugniagesiams.

BIC

Panevėžio rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje dirba 72 ugniagesiai, sudarytos 8 komandos. Tarnybai 21 metus vadovauja A. Blaževičius.

Šios išskirtinės profesijos atstovams meras padėkojo už drąsą bei pasiaukojimą, palinkėjo stiprybės, ištvermės ir stiprios sveikatos atliekant labai atsakingą misiją – gelbėti žmones ir jų turtą, neretai rizikuojant savo sveikata ar net gyvybe.

Šv. Florijono diena Lietuvoje buvo minima iki Antrojo pasaulinio karo, o atkūrus nepriklausomybę ji vėl tapo ugniagesių ir gelbėtojų profesine švente.  Senuose padavimuose minima, kad  šv. Florijonas garsėjo stebuklingai vienu kibiru vandens užgesinęs degantį namą.

Tankiai užstatytas medinis Raguvos miestelio centras daug kartų degė. Siekiant jį apsaugoti nuo gaisrų, centrinėje miestelio dalyje ant mūrinės kolonos, išlikusios nuo XIX a., buvo iškelta šv. Florijono skulptūra, tikint, kad šventasis apsaugos gyventojus nuo gaisrų.

Pamažu šv. Florijonas tapo neatsiejama miestelio istorijos dalimi, jo simboliu, kuris perkeltas į šiuolaikinį miestelio herbą.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.