Profesinė šventė Panevėžio rajono pedagogams šiemet pažymėta pandemijos ženklu

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Paliūniškio pagrindinė mokyklos direktorė D. Morkūnienė pripažįsta, kad profesinė šventė, kaip ir visi kiti šiųmečiai renginiai, bus kitokia – pažymėta pandemija.

Spalio 5-oji Tarptautine mokytojų diena paskelbta UNESCO iniciatyva. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą.

Pagal UNESCO, ši diena skirta pademonstruoti mokytojų indėlį į mokslą ir jo plėtrą. Tarptautinė mokytojų federacija „Education International“ skatina Mokytojų dieną paminėti visas pasaulio šalis. Tą daro apie 100 šalių.

Šventė – išskirtinė

Paliūniškio pagrindinė mokykla minės Tarptautinę mokytojų dieną, bet švietimo įstaigos direktorė Daiva Morkūnienė pripažįsta, kad profesinė šventė, kaip ir visi kiti šiųmečiai renginiai, kitokia – pažymėta pandemijos ženklu.

„Šitie metai – išskirtiniai. Gaila, kad daugelio šventės akcentų, prie kurių buvome įpratę ir kurie džiugino tiek mokytojus, tiek moksleivius, teko atsisakyti ir nustumti į šalį. Šventė bus kitokio formato. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Kitokia patirtis sudaro sąlygas tiek vaikams, tiek mokytojams ieškoti naujų idėjų, formų, kaip pateikti sveikinimo formas“, – kalbėjo švietimo įstaigos vadovė.

Paliūniškio pagrindinė mokykla.

Prastesnė nebus

Pasak jos, nors šventė bus kitokia, bet bus.

„Ji tikrai nebus prastesnė, nei buvo iki tol. Tik šiais metais ir man šventė kitokia ir ne nuo pandemijos. Pirmi metai, kai pradėjau dirbti Paliūniškio pagrindinės mokyklos direktore. Todėl atsakomybės daugiau, reikia palaikyti mokytojus morališkai, kad nepasiduotume panikai. Stengiamės padėti vieni kitiems. Iš mokyklos kolektyvo sulaukiu daug paramos ir stengiuosi jiems atsakyti tuo pačiu. Tai padaryti lengva, nes kolektyvas yra žinomas“, – aiškino D. Morkūnienė ir teigė šventės, o joje bus staigmenų, laukia visas mokyklos kolektyvas.

D. Vilniškienė.

Paslapčių neišdavė

Į pokalbį įsitraukė kūno kultūros mokytoja metodininkė, geografijos mokytoja, mokinių tarybos kuratorė Daiva Vilniškienė.

„Jau ne vienerius metus mokinių taryba inicijuoja Mokytojų dienos šventę. Vaikai ruošia pasirodymą, padėkas mokytojams, staigmenas. Iki pandemijos per šią šventę dešimtokai vesdavo pamokas, bet šiais metais nebus tokių pamokų. Nelabai norėčiau iš anksto išduoti visas paslaptis. Galiu garantuoti, kad staigmenų bus. Svarbiausia, kad vaikai nuoširdžiai ruošiasi šia šventei. Labai smagu, kad į padėkų ruošimą aktyviai įsitraukia ir silpniau besimokantieji. Jie labai nori tarti padėkas mokytojams, dalyvauti programoje. Tuomet jie jaučiasi atsakingi“, – teigė D. Vilniškienė.

Paliūniškio pagrindinės mokyklos moksleiviai laukia šventės. Pieš mokytojams sveikinimus, jų portretus.

Atsakingi turi būti visi

Pedagogė mano, kad pandemija prispaudė visus ir visi privalo elgtis atsakingai ir pareigingai.

„Visiems – neramu ir nežinia, kada liga užklups. Todėl išskirti negalima nė vieno. Jaučiame, kad reikia elgtis, daryti kitaip nei buvo. Mokiniai suvokia ir supranta, kad pandemija pakoregavo daugelį dalykų. Tokia situacija – dabar. Turime prisitaikyti prie pakitusių dalykų“, – sakė mokytoja ir teigė, kad vieno šventinio akcento tikrai neatsisakė – nominacijos mokytojams bus.

N. Mežiūnienė.

Pradinukai prieš

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Nijolė Mežiūnienė šypteli ir nuoširdžiai sako, kad šioje mokykloje jau dirba apie 28 metus.

„Šventė bus kitokia, bet nieko tokio. Mažieji, kaip visada, pieš ir kažką užrašys. Ypatingo nieko nebus. Tokios sąlygos ir būtina išgyventi tą laikotarpį. Tėvelių į šventę nekviesime – saugomės. Vaikai laukia, piešia mokytojų portretus. Mane jau yra nupiešę ne kartą, tik nesu jų visų išsaugojusi. Saugau vaikų laiškus, kuriuos rašo baigdami ketvirtą klasę. Nuoširdžiai rašo ir labai smagu juos skaityti. Netgi įdomu skaityti ne taip stropiai besimokančių vaikų laiškus. Paskaitau ir suprantu, kad ne veltui dirbau“, – dalijosi mintimis N. Mežiūnienė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Dvi Panevėžio mokyklos turi naujus vadovus

confident-noyce

Vaikai iš sunkumų patiriančių šeimų į mokyklas galės grįžti ketvirtadienį arba pirmadienį

confident-noyce

Vaikams siūloma leisti nuotoliniu būdu mokytis mokyklose

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau