Privalomoji karo tarnyba sustiprins gynybinius pajėgumus

Privalomoji karo tarnyba sustiprins gynybinius pajėgumus

0

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė įstatymą dėl Principinės kariuomenės struktūros 2015 metais ir karių ribinių skaičių nustatymo, kuris užtikrins tinkamą kariuomenės sukomplektavimą ir sustiprins šalies gynybinius pajėgumus.

„Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos grąžinimas yra svarbus ir reikšmingas žingsnis stiprinant valstybės apginamumą. Matome, kad Lietuvos žmonės yra pilietiški ir pasiryžę ginti Tėvynę. Šiuo metu nacionalinio saugumo užtikrinimas yra svarbiausias prioritetas“, – sako Prezidentė.

Šis įstatymas numato laikinai (5 metų) laikotarpiui grąžinti privalomąją karo tarnybą. Šiais metais į kariuomenę planuojama pašaukti iki 3,5 tūkst. jaunuolių. Pirmieji privalomosios karo tarnybos kariai į kariuomenę būtų pašaukti šį rudenį.

BIC

Atlikti privalomąją karo tarnybą bus kviečiami 19-26 metų vaikinai, pirmenybę teikiant savanoriškai tarnauti norintiems vaikinams ir merginoms. Tarnyba truks 9 mėnesius, ją atlikusiems jaunuoliams suteikiamos valstybės garantijos studijuojant ir įsidarbinant.

Pasak Prezidentės, kariuomenė turi pasirengti priimti šauktinius ir užtikrinti sklandų bei skaidrų jų atrankos procesą. Taip pat būtina peržiūrėti Karo prievolės įstatymą gerinant paskatas ir didinant jaunuolių motyvaciją privalomajai karo tarnybai.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.