Šiandien, penktadienį, Karaliaus Mindaugo husarų batalione – NPPKT karių išleistuvės. Išleidžiama 330 jaunųjų vilkų, kurie įveikė 9 mėnesius trukusius mokymus.
6-oji laida
Tai jau 6-oji Karaliaus Mindaugo husarų bataliono NPPKT karių laida. Jie savo tarnybą pradėjo praėjusių metų gruodžio 7-ąją.
„Dauguma NPPKT karių tęs savo darbus buvusiose darbovietėse, vieni pradės studijuoti profesinėse mokyklose, kolegijose ir universitetuose. Nemažas būrys žmonių pasiliks Lietuvos kariuomenėje ir toliau tęs tarnybą. Tai nereiškia, kad jie tarnaus būtent mūsų batalione: vieni tęs galbūt Rukloje, antri persikels į kitą brigadą, o treti tikriausiai liks pas mus“, – sakė S5 skyriaus viršininkas vyr. ltn. Tomas Malinskas.

Išmoko svarbiausių kariškų dalykų
Paklaustas, ko kariai išmoko per šiuos nelengvus 9 mėnesius, vyr. ltn. Tomas Malinskas paaiškino, jog buvo išmokta pačių svarbiausių kariškų dalykų.
„Taktikos, topografijos, išgyvenimo, diciplinos, išmoko naudotis ir susipažino su Lietuvos kariuomenės naudojama ginkluote bei technika… Galima būtų vardinti ir vardinti… Tikrai džiugu, kad mokymai nenuėjo veltui ir, manome, jog jiems jie bus naudingi ne tik kariniame, bet ir civiliniame gyvenime“, – sakė husaras.

Labiausiai įsiminė pratybos „Karaliaus kirtis 2021“
Pasak jaunųjų vilkų, įsimintiniausios ir įdomiausios pratybos buvo „Karaliaus Kirtis 2021“, kurios visai neseniai vyko Panevėžyje. „Ne nuostabu, bet kiekvienai NPPKT karių laidai jos būna įdomiausios. Tikriausiai todėl, kad mūšiai vyksta urbanistinėje vietovėje, kitaip sakant mieste, o ne miškuose“, – pridūrė vyr. ltn. Tomas Malinskas.
Visi 330 karių bus įtraukti į atsargos rezervą. „Taigi, tikriausiai, su vienais ar kitais susitiksime vėl po 5 metų, kai vyks pakartotiniai rezervo karių mokymai, kurie trunka iki 3-4 savaičių“, – komentavo S5 skyriaus viršininkas.
