Privačios žiniasklaidos sektoriaus atstovai prašo griežčiau drausti reklamą LRT

Privačios žiniasklaidos sektoriaus atstovai prašo griežčiau drausti reklamą LRT

BNS / DELFI nuotr.

Privačios žiniasklaidos sektoriaus atstovai prašo valdžios aiškiau uždrausti reklamą Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) eteryje ir neleisti reklamos LRT interneto portale.

Tokį kreipimąsi Kultūros ministerijai bei Seimo Kultūros komitetui pasirašė Internetinės žiniasklaidos asociacijos pirmininkė Aistė Žilinskienė, Lietuvos radijo ir televizijos asociacijos prezidentas Gintaras Zdebskis, portalų delfi.lt, 15min.lt ir TV3 televizijos vadovai.

Įstatymas leidžia LRT reklamą, kai remiami kultūros ir sporto renginiai, kuriais siekiama propaguoti kultūrinę, sporto, socialinę ar šviečiamąją veiklą ir politiką.

BIC

Privačios žiniasklaidos atstovai teigia, kad „toks platus apibrėžimas sukuria galimybę LRT laisvai interpretuoti, kas gali būti „rėmimo pranešimu“.

„Todėl praktikoje matome atvejų, kada politinė prezidento rinkimų reklama priskiriama informacijai, kuria siekiama propaguoti „politikos iniciatyvas“, – rašoma kreipimesi.

„Siekiant užtikrinti lygiavertes sąlygas visiems rinkos žaidėjams ir įnešti aiškumo, siūlome suformuluoti įstatymo nuostatą taip, kad neliktų erdvės interpretacijoms bei laikantis principo, jog komerciniai audiovizualiniai pranešimai LRT draudžiami“, – sakoma rašte.

Kreipimosi iniciatoriai pažymi, kad reklamos draudimas nėra taikoma LRT internetiniam portalui, o valstybės finansavimą gaunantis LRT su 39 mln. eurų biudžetu 2019 metams toliau konkuruoja su privačias subjektais.

„Akivaizdu, kad esant tokiam nevienodam reguliavimui, LRT šioje rinkoje įgauna išskirtines sąlygas. Tad, siekiant žiniasklaidos sektoriuje užtikrinti sąžiningą konkurenciją, siūlome peržiūrėti šiuo metu galiojantį LRT reklamos reguliavimą“, – rašoma kreipimesi.

Kreipimusi taip pat raginama pertvarkyti Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą (SRTRF).

„SRTRF reforma yra pernelyg ilgai užsitęsusi, tad esminiai pokyčiai reikalauja aiškios politinės valios. (…) Norime pažymėti, kad sėkminga pertvarka turėtų užtikrinti skaidrią ir politiškai neangažuotą SRTRF veiklą. Todėl būtina į SRTRF reformos vykdymą įtraukti visas žiniasklaidos grupes ir aiškiai įvardinti prioritetus, pagal kuriuos valstybė finansuoja žiniasklaidos projektus“, – sakoma kreipimesi.

LRT atstovė spaudai Virginija Bunevičiūtė BNS sakė, kad LRT komentarą dėl kreipimosi pateiks vėliau.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.