24.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 17 balandžio, 2025

Pristatyta bendruomenių lyderiams skirta civilinės saugos programa ir aplikacija LT72

AutoriusGytis Pankūnas (ELTA)
FotoELTA

Vilniuje pristatyta šalies bendruomenių lyderiams skirta švietimo civilinės saugos klausimais programa bei mobilioji programėlė LT72. 

Kartu su civilinės saugos programos pristatymu pradėti ir bendruomenių lyderiams skirti mokymai. Antradienį šie mokymai surengti Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-ojoje komandoje.

Susirinkusiuosius į mokymus pasveikino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriaus Renatas Požėla. Jis pripažino, kad pastaruoju metu civilinei saugai nebuvo skiriama daug dėmesio, tačiau, pasak R. Požėlos, atėjo laikas pakeisti šią situaciją.

„Tai yra mūsų kasdienybė, kuri keletą dešimtmečių buvo išnykusi, mes nematėme problemų. Nekalbu apie karines grėsmes, kalbu apie bet kokią situaciją, kai įsijungia civilinės saugos žinios. (…) Civilinė sauga nėra vien reikalai, susiję su krentančiomis bombomis. (…) Svarbiausia, kad būčiau aš, mano šeima, mano bendruomenė saugi“, – kalbėjo PAGD vadovas.

Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė Eglė Juozapavičienė mokymų dalyvius ragino suprasti, kad žinios apie civilinę saugą gali išgelbėti ne vieną gyvybę.

„Tik saugus ir pasirengęs gali padėti tam, kuris nėra pasirengęs, kuris kažko nežino“, – pažymėjo E. Juozapavičienė.

Kaip skelbė Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba, šių metų kovo – gegužės mėnesiais Lietuvoje planuojama surengti 10 švietimo renginių, kurių metu daugiau nei 100 šalies bendruomenių lyderių įgis žinių apie civilinę saugą, ekstremaliųjų situacijų atpažinimą, pasirengimą joms ir įgis praktinių įgūdžių, būtinų pirmosios pagalbos teikimui.

Projektas įgyvendinamas pagal Europos Komisijos finansuojamą iniciatyvą „Visuomenės pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms ir jos informuotumo didinimo civilinės saugos srityje“.

Programėlė LT72 yra skirta pasirengimui ekstremalioms situacijoms. Šioje aplikacijoje pateikiami kaip reikėtų elgtis oro pavojaus, karo grėsmės, branduolinės avarijos, stichinių nelaimių ir kitais atvejais. Programėlėje patiekiami žemėlapiai su artimiausiomis priedangomis, kolektyvinės apsaugos statiniais, perspėjimo sirenomis.

Vidaus reikalų ministerijos vertinimu, šiuo metu gyventojų pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms vis dar nėra pakankamas. Anot ministerijos, 52 proc. gyventojų žino, kaip elgtis ekstremaliosios situacijos atveju, o 53 proc. yra sukaupę būtiniausių atsargų trims paroms.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pradėjo veikti konsultacinis telefonas civilinės saugos klausimais

JP Redakcija

Startavo mobili E. sveikatos programėlė: pasitarnaus pacientams ir sumažins administracinę naštą medikams

JP Redakcija

Panevėžiui skirta daugiau kaip pusė milijono eurų civilinės saugos stiprinimui

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads