-1.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 5 gruodžio, 2021

Primena, kokie reikalavimai dėl COVID-19 Lietuvoje taikomi atvykstantiems iš užsienio

AutoriusjpFotofreepik.com

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad esant ekstremaliajai situacijai dėl COVID-19 galioja ribojimai, susiję su kelionėmis į užsienį, ypač – su grįžimu ar atvykimu iš užsienio į Lietuvą. Atkreipiame dėmesį, kad šie reikalavimai galioja grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą, bet ne išvykstantiems iš jos. Apie reikalavimus taikomus šalyse, į kurias vykstate, būtina pasidomėti tų šalių oficialiuose informacijos šaltiniuose.

5 būtini žingsniai prieš atvykstant ir atvykus į Lietuvą iš užsienio:

1. Užpildyti keleivio anketą – tai būtina padaryti iki kelionės pradžios, bet ne anksčiau kaip prieš 48 val. ir patvirtinimą (gautą QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę. Jeigu atvykstama savo transportu iš paveiktų šalių, anketos patvirtinimo kodą būtina pateikti NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.

Išimtis dėl keleivio anketos pildymo taikoma pasienio darbuotojams, taip pat kasdien ar kiekvieną darbo dieną kertantiems Lietuvos Respublikos ir kitos Europos Ekonominės Erdvės valstybės sieną asmenims: vykstantiesiems darbo reikalais, mokiniams ir juos į ugdymo įstaigą vežantiems asmenims, studentams, stažuotojams. Jie anketą turi pildyti ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį.

Keleivio anketos pildyti nereikia kruizinių laivų keleiviams, jeigu laivo įgula NVSC pateikia Jūrinę sveikatos deklaraciją, vadovaujantis Tarptautinėmis sveikatos priežiūros taisyklėmis ir NVSC medicininės-karantininės kontrolės taisyklėmis.

Keleivio anketą rasite čia.

2. Įsitikinti, ar Jums taikomos išimtys dėl izoliacijos ir tyrimų atlikimo, ir pažymėti tai pildant anketą. Atkreipiame dėmesį, kad pildant keleivio anketą būtina nurodyti, kurios išimtys Jums taikomos. Tai svarbu padaryti, nes nepažymėjus, kad Jums taikoma išimtis dėl to, kad, esate pasiskiepijęs, persirgęs ar kt., Jūs būsite įtraukti į izoliuojamų asmenų registrą. Visą išimčių sąrašą galite rasti čia https://nvsc.lrv.lt/isimtys

3. Pateikti patikrą atliekantiems pareigūnams neigiamą COVID-19 PGR tyrimo, atlikto ne seniau nei prieš 72 val., arba antigeno testo, atlikto ne seniau kaip prieš 48 val., atsakymą patvirtinantį dokumentą. Šis reikalavimas netaikomas paskiepytiems ir persirgusiems asmenims, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką.

4. Pasitikrinti, kokiai zonai priskirta šalis, iš kurios atvykstate. Tai galima padaryti apsilankius NVSC interneto svetainėje, kur skelbiamas kas savaitę atnaujinamas paveiktų šalių sąrašas, kuris įsigalioja kiekvieną pirmadienį. Jį galima rasti čia:

  • Pagal šiuo metu galiojančius reikalavimus, izoliacija ir reikalavimas turėti neigiamą tyrimo rezultatą atvykstant į Lietuvą netaikomas paskiepytiems ir COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką.

5. Laikytis izoliacijos taisyklių, jeigu izoliacija Jums privaloma. Pildydami keleivio anketą, turite galimybę susipažinti su izoliacijos taisyklėmis. Jas galite rasti čia.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

SAM: dėl omikron atmainos griežtinamos izoliacijos taisyklės

confident-noyce

COVID-19 paveiktų šalių sąraše žaliojoje zonoje neliko nei vienos valstybės

confident-noyce

COVID-19 sergančiai panevėžiečių porai gresia nemalonumai: nesilaikė privalomų izoliacijos taisyklių

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau